14 листопада 2019 року – День профілактики діабету у Верховній Раді України

1251

За ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України та за підтримки НАМН України і Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у Всесвітній день діабету, 14 листопада, разом з групою медичних фахівців провели у кулуарах парламенту День профілактики діабету, що мав на меті привернення уваги представників державної влади до питань боротьби з цим важким неінфекційним захворюванням.

Народні депутати України, працівники парламентського апарату, журналісти та гості Верховної Ради мали змогу безкоштовно здати аналіз крові на цукор та отримати консультацію лікарів-ендокринологів.

Захід з популяризації ранньої діагностики та профілактики цукрового діабету включав у себе фахове консультування та тестування на вміст глюкози і глікованого гемоглобіну у крові, а також вимірювання артеріального тиску.

Окрім скринінгів можна було отримати і фахову консультацію старшого наукового співробітника відділу профілактичної діабетології ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин НАМН України” кандидата медичних наук Яни Саєнко. Науковиця каже, що загалом тенденції до зростання кількості хворих на цукровий діабет нині спостерігаються не лише в Україні, а й у всьому світі. Плюс до всього молодшає діабет ІІ-го типу та старішає діабет І типу. Тому сьогодні медики роблять акценти не стільки на лікуванні, скільки на ранній діагностиці захворювання. Відтак і науковці Інституту присвячують свої дослідження здебільшого виявленню ранніх маркерів цукрового діабету І-го типу, концентрують свої зусилля на виявленні схильності людини до діабету ще задовго до його маніфестації.

Загалом у кулуарах Верховної Ради отримали ранню діагностику близько 200 осіб. З них у 3 % було виявлено підвищений цукор та у 10 % обстежених – підвищений тиск. Звісно більшість народних обранців списують це на напружені умови праці (того дня у парламенті затверджували бюджет-2020), втім до настанов фахівців обіцяли дослухатись та відвідати ендокринолога.

Президент  Міжнародної Діабетичної Асоціації України Людмила Петренко наголошувала на проблемах забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. Адже у кількох областях України немає інсулінів — Херсонській, Львівській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській Тернопільській, Волинській. Хоча держава обіцяла стовідсотково забезпечити інсулінами хворих на цукровий діабет. Однак, за її словами, в областях кошти вже закінчилися. Саме вирішення цих питань чекає від депутатів громадськість.

Висловила подяку Людмила Петренко НАМН України за співпрацю та підтримку громадських ініціатив:

За результатами акції раннього виявлення цукрового діабету, що проходила під гаслом: “Проста дія може знизити ризик” відбувся брифінг народних депутатів України Михайла Радуцького, Оксани Дмитрієвої, Максима Перебийніса та президента МДАУ Людмили Петренко.

Детальніше на відео: