Другий день народження

94

Вже рік після трансплантації нашого малючка — Янчика. Про його історію ми розповідали неодноразово. Біг по лікарням, пошук коштів для лікування за кордоном і все таки операція з трансплантації на Батьківщині, в стінах Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України.

Біліарна атрезія (вроджена вада, яка характеризується відсутністю жовчних шляхів) не є вироком чи підставою шукати лікування в іноземних клініках. Операції з пересадки печінки роблять маленьким діткам і в Україні, у відділенні хірургії та трансплантації печінки Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

Витрати на операцію повністю компенсувала держава, відповідно до Пілотного проекту з фінансування трансплантації органів та пов’язаною з нею діяльністю.

Маленький Янчик зростає, радіє кожному дню і чомусь новенькому, що бачить та відчуває, збиває колінки та бешкетує.

Він ні чим не відрізняється від своїх однолітків. Тільки батьки, які завжди поруч, іноді вмовляють прийняти пігулку.

Поруч і рідна тітка Янчика — Ліза, яка стала донором частини печінки. Донація частини органу жодним чином не вплинула на її здоров’я та соціальну і трудову діяльність та ще більше зміцнила родинні відносини й почуття.

Періодично малеча приїжджає до Інституту щоб пройти обстеження, яке є обов’язковим та привітати своїх лікарів, які кожного разу радіють новій зустрічі та маленьким крокам нашого Янчика у велике доросле життя.

Цей приклад, один з багатьох свідчить про те, що в нашій країні є лікарі, технології та інші можливості надавати високоспеціалізовану трансплантаційну допомогу дорослим і дітям.

Звертайтеся до професіоналів! Бережіть та боріться за своє життя та близьких!

Відділення трансплантації та хірургії печінки: (044) 454-20-36

Джерело: Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України