І знову фахівці ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМНУ” перші

1901

Вперше в Україні було успішно проведено трансплантацію печінки від живого родинного донора дитині з гострою печінковою недостатністю, якою ускладнився перебіг хвороби Вільсона.

– Якщо є хоча б один шанс – треба його використати – саме з таких слів розпочала розповідь пані Люба про нелегкий шлях, який випало здолати у боротьбі за здоров’я своєї доньки Аліни.

Шлях дійсно був складним і тернистим: лікування у різних медичних закладах, яке не приносило покращення, дитині з кожним днем ставало все гірше та рідні втрачали надію. Після госпіталізації Аліни до Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” з’явилась надія на  порятунок та світло у кінці “тунелю хвороби”. Спеціалісти лікарні “Охматдит” зробили неможливе- стабілізували стан дівчинки та після консультації з мультдисциплінарною групою фахівців нашого Інституту почали складну підготовку до проведення трансплантації печінки. Клінічну ситуацію ускладнював і постковідний синдром, який розвинувся у наслідок перенесення реципієнтом COVID-19 та складний і мінливий перебіг захворювання.

Донором органу стала її мати, яка знову подарувала життя своїй дитині.

Трансплантаційна та анестезіологічні бригади, лікарі відділення інтенсивної терапії, спеціалісти суміжних спеціальностей, медичні сестри і молодший медичний персонал зробив все можливе, щоб мати та донька якомога швидше одужали та поїхали до рідної домівки.

Інформація надана ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМНУ”