Інститут гастроентерології НАМН України долучився до проекту “Майстерня здоров’я”

4121

Інститут гастроентерології НАМН України взяв участь у інформаційно-просвітницькій акції із запобігання виникненню цукрового діабету.

7 листопада 2019 р. проект “Майстерня здоров’я”, ініційований НАМН України спільно з Міжнародною Діабетичною Асоціацією України, завітав до м. Дніпра і провів акцію з безкоштовного вимірювання цукру крові та інших показників здоров’я в стінах академічного Інституту.

Профілактичні заходи, приурочені до Всесвітнього дня діабету, мали на меті насамперед поширення інформації та знань про фактори ризику виникнення цієї недуги. Адже усі медики сходяться на тому, що хворобу інколи легше попередити, аніж потім боротися з нею та її наслідками.

Як свідчить статистика, кожна друга людина, яка живе з цукровим діабетом, не знає про те, що вона хвора. Це пояснюється насамперед низькою  поінформованістю  населення.” – каже директор Інституту гастроентерології НАМН України професор Юрій Степанов.

Саме тому ми радо підтримали та долучились до проекту з таким розумним гаслом: “Проста дія може знизити ризик. І справді простим і доступним  методом діагностики цукрового діабету є обов’язкове визначення цукру в крові, особливо  особам з групи ризику (особам з надмірною масою тіла, артеріальною гіпертензією, наявністю цукрового діабету у близьких родичів тощо). Відтак я переконаний, що подібні акції сприяють обізнаності і швидкому визначенню ключових факторів, які або заспокоять людину, що все у неї гаразд, або допоможуть вчасно вжити заходів,” – наголосив Юрій Миронович.

Вкрай важливо знати, що цукровий діабет небезпечний не сам по собі, а своїми ускладненнями. Найбільш важкими загрозами є гіперглікемічна (діабетична) і гіпоглікемічна коми. Також при цьому захворюванні часто уражаються нирки і навіть можливий розвиток нефропатії. Поширеними серед хворих є точкові крововиливи на сітківці ока, порушення роботи серця з подальшим розвитком, гангрена стопи. У результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин. А своєчасне виявлення діабету та його ускладнень дозволяє запобігти цих тяжких наслідків. ” – розповіла куратор спільного проекту від Національної академії медичних наук України радник президента НАМН України Олена Євстігнєєва.

Того дня усі охочі відвідувачі Інституту гастроентерології мали змогу безкоштовно виміряти артеріальний тиск, одразу ж на місці визначити рівень глюкози в крові та отримати консультації ендокринологів та інших фахівців.

Дякуємо директору та колективу Інституту гастроентерології НАМН України за актівність, небайдужість та професіоналізм!