Кіста нирки. Що робити?

5700

Кіста нирки доволі розповсюджений діагноз. Часто кісти є безсимптомними та виявляються випадково, при проведені УЗД.

В більшості випадків, якщо кіста нирки має невеликі розміри та периферичне розташування – це не несе особливої загрози життю пацієнта. В такому разі необхідне тільки системне щорічне інструментальне дослідження та консультація лікаря.

Але, якщо кіста має великі розміри, центральну локалізацію та тенденцію до збільшення, потрібно оперативне лікування, що полягає в видалені кісти.

Сучасні технології дозволяють виконувати мініінвазивні, малотравматичні і, що саме головне, органозберігаючі операції на нирці. Це дозволяє з мінімальним дискомфортом для пацієнта зберегти нирку та її функцію.

Такі операції виконуються спеціалістами Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України і наочним прикладом є наведений клінічний випадок.

Пацієнт 63 років мав постійний біль в правому підребер’ї. При обстежені було виявлено велику кісту (до 20 см.) правої нирки. Лікарі медзаклалу за місцем проживання пацієнта рекомендували повністю видалити нирку. Однак пацієнт звернувся до фахівців ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України», які запідозрили злоякісне походження новоутворення.

Після доопераційної підготовки проведено органозберігаючу операцію: резекцію верхнього полюса правої нирки разом з кістозним утворенням за всіма стандартами онкологічної допомоги.

Після, патоморфолоічним дослідженням було підтверджено доопераційний діагноз – кіста мала злоякісний характер.

Завдяки мініінвазивності втручання пацієнта вже через декілька днів було виписано із стаціонару під контроль онколога та він повернувся до звичайного життя.

Медична допомога була надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук».

Контакти за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/ada5b64f-02e4-4c04-bd75-5b90b070ebcd

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України»