Коментар д.м.н. Борщова С.П. стосовно дієвості препаратів при COVID-19

4936

Доктор медичних наук ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» Борщов Сергій Петрович прокоментував ймовірну дієвість препаратів при коронавірусній інфекції COVID-19.

На теперішній час в світі оголошена пандемія COVID-19. Препаратів з доведеною лікувальною або профілактичною дією проти цієї інфекції поки ще не існує. У кожній країні лікарями  випробуються  лікарські засоби, що мають теоретичне обґрунтування своєї дієвості. На теперішній час в світі вивчають дієвість декількох груп препаратів:

  1. Антиретровірусні – Лопінавір 200 мг/Ритонавір 50 мг з теоретичним обґрунтуванням щодо схожості генетичної структури короновіруса та ВІЛ

Недоліки: Немає доказової бази щодо дії на COVID-19,  диспептичні явища як побічна дія, висока вартість препарату. Існують  окремі публікації щодо неефективності цієї терапії (КНР). Незручність застосування у важких пацієнтів (препарат в таблетованій формі).

  1. Протималярійні – Гідроксихлорохін, Хлорохін  з теоретичним обґрунтуванням щодо блокування цитопатичної дії вірусу та пригнічення медіаторів запалення.

Недоліки: Немає доказової бази щодо дії на COVID-19, можливість виникнення макулопатії (порушення зору аж до сліпоти), кардіотоксична дія. Незручність застосування у важких пацієнтів (препарат в таблетованій формі).

  1. Інтерферон β-1b- обґрунтуванням є неспецифічна противірусна дія.

Недоліки: Немає доказової бази щодо дії на COVID-19,  прозапальна дія, висока вартість препарату.

  1. Тосилізумаб – обґрунтуванням є виражена протизапальна дія за рахунок припинення «цитокінового шторму».

Недоліки: немає навіть теоретичної етіотропної дії, можлива неконтрольована імунодепресія, висока вартість препарату.

Нами пропонується використання вітчизняного препарату «Протефлазід» – обґрунтуванням є доведена профілактична дія щодо  герпесвірусної інфекції та ГРВІ, отримані дані щодо  інгібуючої дії на моделі короновірусу свиней (при лабораторних дослідженнях).

Недоліки: Немає доказової бази щодо дії на COVID-19.

ПЕРЕВАГИ «Протефлазіду»:

  1. Єдиний препарат, що можна застосувати як можливу профілактику COVID-19.
  2. Відсутність вираженої побічної дії.
  3. Зручність використання.
  4. Вітчизняний виробник.
  5. Препарат у клініки надається виробником БЕЗКОШТОВНО!

Можливо, основним аргументом противників застосування Протефлазіду є намагання отримати неправомірну фінансову вигоду під час надзвичайного стану в Україні та світі від закупівлі іноземних препаратів з такою ж недоведеною ефективністю як і Протефлазід? Або не допустити використання вітчизняного лікарського засобу для  того, щоб дискредитувати українську фармацевтичну галузь?

Прошу навести інші пояснення такого агресивного спротиву щодо призначення та включення до профілактики та лікування хворих на COVID-19  зареєстрованого з 2001 р. лікарського засобу «Протефлазід», який ініційований деякими активними користувачами соцмереж, більшість із яких мають віддалене відношення до медицини.