Конкурс «Послуги дослідницької інфраструктури для підтримки досліджень у сфері охорони здоров’я, прискорення зеленої та цифрової трансформації та розвитку передових знань (2023) (HORIZON-INFRA-2023-SERV01)»

647

Українських дослідників запрошують взяти участь у новому конкурсі «Послуги дослідницької інфраструктури для підтримки досліджень у сфері охорони здоров’я, прискорення зеленої та цифрової трансформації та розвитку передових знань (2023) (HORIZON-INFRA-2023-SERV01)» Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Посилання на сторінку конкурсу: https://rea.ec.europa.eu/funding-andgrants/horizon-europe-research-infrastructures/research-infrastructure-services-supporthealth-research-accelerate-green-and-digital-transformation_en.

Конкурс сфокусований на наданні послуг інтегрованих дослідницьких інфраструктур з метою реалізації досліджень та технологій для вирішення основних суспільних проблем, включаючи виклики в сфері охорони здоров’я, перехід до зелених та цифрових технологій, стійкість до криз, а також розвиток передових знань у широких наукових сферах.

Крім того, однією з ключових цілей конкурсу є надання швидкого доступу до європейських дослідницьких інфраструктур для дослідників України в обраних напрямках досліджень (див. нижче).

Забезпечення досліджень та інновацій для вирішення основних викликів і пріоритетів ЄС:

– уможливлення досліджень зв’язку факторів навколишнього середовища зі здоров’ям людини;

− вдосконалення клінічних досліджень у галузі педіатрії;

− ризиків зміни клімату;

− сталого розвитку арктичних/полярних регіонів;

− здоров’я океану і води;

− аквакультури, рибного господарства та «блакитної економіки»;

− технологій і систем відновлюваної енергії;

− інноваційного застосування нанотехнологій;

− зміцнення потенціалу ЄС для розробки напівпровідників;

− формування суспільства майбутніх поколінь.

Сприяння розвитку передових знань:

− у галузі біосфери: наземне біорізноманіття та екосистеми, включаючи ліси; − в астрономії та астрофізиці елементарних частинок;

− в галузі мистецтва та гуманітарних наук.

Послуги дослідницької інфраструктури, що сприяють розвитку передових знань:

− спільне фінансування пілотних проектів із загальноєвропейськими та/або національними дослідницькими інфраструктурами.

Передбачається, що дослідники з неокупованих територій України зможуть отримати інформаційну підтримку, допомогу в підготовці заявок до конкурсу, матимуть пріоритет у відборі при рівних наукових заслугах, а також розширені можливості, зокрема спеціальне навчання та тривалість візитів (понад 3 місяці). Дані про участь України в рамках програми будуть збиратися окремо.

ІНФОРМАЦІЯ НАДАНА НАЦІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ДОСЛІДЖЕНЬ УКРАЇНИ