Литовське товариство урологів (LSU) засуджує війну в Україні

303

ЛИТОВСЬКЕ ТОВАРИСТВО УРОЛОГІВ

Проф.Возианову, д-ру Шуляку від імені Української асоціації урологів

Проф. Аляєв, проф. Газімієв від імені Російського урологічного товариства

Проф. Ніткін, проф. Строцький від імені Білоруської асоціації урологів

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

21 березня 2022 року Вільнюс, Литва

Литовське товариство урологів (LSU) засуджує війну в Україні, ініційовану Російською Федерацією та її поплічницею Білоруссю, і рішуче наголошує на тому, що міжнародний принцип медичного нейтралітету та права людини необхідно поважати. Ми наголошуємо, що медичні заклади не повинні бути військовими об’єктами, лікарям і медичним працівникам не забороняти виконувати свої професійні обов’язки, а також докладати всіх зусиль, щоб пацієнти та поранені мали повний доступ до якісної медичної допомоги.

Підтримуючи офіційну позицію Європейської асоціації урологів (EAU), висловлену Генеральним секретарем ЄАУ prof. C Chapple 1-го березня, Рада Литовської асоціації урологів погодилася, що:

Будь-яка спільна діяльність з національними урологічними товариствами Росії та Білорусі буде припинена до подальшого повідомлення.

– LSU призупинить активну участь та внесок російських та білоруських урологів у будь-яку академічну, наукову чи медичну діяльність LSU до подальшого повідомлення.

– Участь російських чи білоруських делегатів у спільних проектах призупинена і буде переглянута залежно від подальшого розвитку конфлікту.

І що важливо, наше довгострокове, плідне партнерство з українськими колегами та організаціями триватиме безперервно, наскільки дозволяють обставини.

Ми зобов’язуємось докласти всіх зусиль, щоб підтримати наших колег у необхідних медичних, наукових чи організаційних заходах. Крім того, Литовське товариство урологів підтримуватиме українців через міжнародні організації підтримки та заохочуватиме наших членів робити пожертви Міжнародному Червоному Хресту та УВКБ ООН.

Професор Міндаугас ЙЄВАЛТАС, президент Литовського товариства урологів

Джерело: ДУ “Інститут урології імені академіка О.Ф.Возіанова” НАМН України