Міжнародний форум «Менеджмент в охороні здоров’я»: підсумки

885

Успішність медичного закладу визначається, насамперед, досвідченістю керівника.
Це вкотре підтвердили організатори і учасники Міжнародного форуму «Менеджмент в охороні здоров’я» – представники органів влади, керівники державних та приватних медичних закладів, головні лікарі та їх заступники, власники та представники бізнесу, а також міжнародні експерти. 
Міжнародний форум «Менеджмент в охороні здоров’я», що відбувся 18-20 жовтня 2016 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», відкрила науково-практична конференція з міжнародною участю «Організація і управління в охороні здоров’я».
Першим привітав делегатів конференції, а також зачитав вітальне слово від Президента України Петра Порошенка керівник Департаменту з питань охорони здоров’я та соціальної політики Адміністрації Президента України Ігор ЛУРІН. За словами глави держави, у процесі реформування галузі «важливо використати світовий досвід та зберегти найкращі вітчизняні надбання, поєднати цілеспрямовану працю над фундаментальними науковими проблемами із прикладними аспектами досліджень, практичними потребами сьогодення».

Президент Національної академії медичних наук України Віталій ЦИМБАЛЮК закликав медичну спільноту до консенсусу
щодо шляхів здійснення медичної реформи та «виписати реальний рецепт», обравши одну дієву модель системи
охорони здоров’я за прикладом європейської країни.

Ректор Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Юрій ВОРОНЕНКО у своєму виступі акцентував увагу присутніх на тому, що в багатьох розвинених країнах саме від медичної спільноти залежать зміни в системі охорони здоров’я. На його думку, участь у Форумі відомих практиків, економістів, юристів, фахівців консалтингових і страхових агентств, експертів з IT дасть змогу зробити крок вперед у цьому напрямі. Резюмуючи свій виступ, відомий вчений влучно зауважив:

«Коли політик, лікар і пацієнт матимуть єдине розуміння куди рухатися далі — тоді матимемо результат!».

Завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України Василь КНЯЗЕВИЧ, наголосив:

«Важливо вже сьогодні закласти нові основи системи охорони здоров’я майбутнього».

За словами Голови Громадської Ради при МОЗ України Максима ІОНОВА, процес реформування можливий, тільки якщо в ньому братимуть участь усі сторони: держава, медична спільнота та пацієнти.

Делегати конференції обговорили також такі актуальні питання:

  • удосконалення практики надання медичної допомоги населенню,
  • автономізація медичних закладів,
  • упровадження нових економічних механізмів господарювання,
  • фінансування,
  • перехід у майбутньому до страхової медицини,
  • управління якістю у закладі охорони здоров’я,
  • кадрова політика тощо.

Під час міжнародної секції конференції «Медицина і державне регулювання — міжнародний досвід» фахівці ознайомилися з прикладами іноземних систем охорони здоров’я, програмами стажувань та післядипломної освіти за кордоном.
У рамках Форуму також відбулося відкрите Засідання Громадської Ради при МОЗ України.

У другий день роботи дискусійної панелі працювали:

  • ІІІ семінар «Державна медицина: реалії практики 2016»,
  • круглі столи «Підготовка керівних кадрів в системі охорони здоров’я на етапі її реформування» і «Медична Платформа співробітництва (Medical Cross-Enterprise Collaborative platform) як складова реформи охорони здоров’я».

Секція «Приватна медицина» була присвячена розвитку та захисту медичного бізнесу і зібрала власників і топ-менеджмент приватних медичних закладів.
З великим успіхом відбулася VІІ практична конференція «Приватна медицина: реалії практики», учасники якої мали можливість обмінятися досвідом, обговорити останні законодавчі ініціативи, взяти на озброєння продуктивні ідеї для просування медичних послуг.
У рамках секції «Ефективна співпраця приватних медичних закладів та страхових компаній» експерти провідних страхових компаній розповіли, як налагодити партнерство між ними і медичними закладами, ознайомили з тенденціями і перспективами розвитку ринку медичного страхування.
На семінарі «Вимоги та дотримання ліцензійних умов провадження медичної практики» фахівці обговорили відповідні нормативно-правові акти, отримали консультації провідних юристів.

Однією з головних подій Форуму стала науково-практична конференція «IT MED: IT-рішення для охорони здоров’я, існуючі продукти та потреби медбізнесу». Захід був присвячений новинкам та сучасним технологіям в ІТ-сфері, які покликані оптимізувати роботу медзакладу і створити головні конкурентні переваги в боротьбі за пацієнтів.
Насичена програма Форуму також включала в себе секцію «Організація роботи лабораторної служби».

Ключовою подією стала науково-практична конференція «ДСТУ EN ISO 15189:2015 — дорожня карта якості лабораторних досліджень», організована Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини.

Крім того, вперше Національне агентство з акредитації України провело семінар «Акредитація медичних лабораторій відповідно до вимог стандарту ДСТУ EN ISO 15189:2015».

Відбулися такі важливі заходи, як: 

  • Загальні збори Всеукраїнської Асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини,
  • З’їзд Українського товариства клінічної лабораторної медицини,
  • Спільне засідання Ради експертів НАМН України з лабораторної діагностики із вченими секретарями та завідувачами наукових і діагностичних лабораторій інститутів НАМН України.

У програму також увійшли 16 майстер-класів Української лабораторної школи і науково-практичні заходи, організовані компаніями-учасниками.

У рамках секції «Організація роботи радіологічної служби» відбулася Нарада обласних позаштатних спеціалістів МОЗ України зі спеціальностей «Рентгенологія» та «Ультразвукова діагностика».
Фахівцям, які планують розпочати приватну практику, став у нагоді семінар «Правові аспекти відкриття і діяльності кабінетів УЗД і функціональної діагностики».
Крім того, відбулися майстер-класи Всеукраїнської школи ультразвукової і функціональної діагностики.
Для власників та керівників аптечних закладів і аптечних мереж було проведено семінар «Організація та управління в фармації», присвячений тенденціям та перспективам фармацевтичного ринку, менеджменту та кадровій політиці.
Повний зал фахівців зібрала Школа головної медичної сестри. Понад 300 головних медичних сестер слухали доповіді фахівців на актуальні теми з питань дезінфекції, стерилізації, інфузії, утилізації медичних відходів, безпечних умов праці тощо.

У рамках експозиції Форуму фахівці ознайомилися з медичною технікою, діагностичним, реабілітаційним та фізіотерапевтичним обладнанням, медичними меблями, інструментарієм, витратними матеріалами, спецодягом, фармацевтичною продукцією, встановили ділові контакти з компаніями-лідерами ринку.
Серед компаній — учасників Форуму: «УМТ+», «ЗДРАВО», «Віола Медтехніка», «МЕДІГРАН», «ТехМедКонтракт», «ВКФ Медтехніка», Protech Solutions Ukraine, «УТБ РЕСУРС», «Вектор-Бест-Україна», «Гранум», «Інтермедика», «ЛАБВІТА», «Лабікс», «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ», «Укрбіо», «УКР ДІАГНОСТИКА», Мiele, DiaSys Diagnostic Systems, «Біомед», BIO-RAD Laboratories, Sanimed International Impex S.R.L., «Сіместа ВААЛ», «Рош Україна», «АЛТ Україна», «Сенте-Лаб», «Терра-Мед», «Сервіслаб», «Реагент», «Рамінтек», «ПРОМО-МЕД», «Полікс Групп», «МК Квертімед-Україна», «Медкосвісс», «МедБіоАльянс», «ЕРБА ЛАХЕМА», Envirco Corporation, «ЕксімКаргоТрейд», «ДІАПРОФ- МЕД», «ДІАМЕБ», «Групотест», «Гемопласт», «Бест Діагностик», «Біо Тест Мед», «Інтерсистем», «ІКФ Сервіс Плюс», «BCM Україна», «ВОЛЕС», HLA Hospital Group, «БіоЛайн Україна», Медична лабораторія «МедЛаб», «Стандарт», Snibe, «Організація Медичного Бізнесу», «ВЕГА МЕДІКА», «ДНІПРО-МТО», «ЮВІС», «ТЕСПРО», «Медстар Солюшенс», Selenium, «АМПРІ Україна», «МедТехСнаб», «Катронік», «ЛОРАН», «Укрбіомед», «Профімед-Сервіс», «Консафеті», «Скайлайн Софтвер» («1С Підприємство»), «Бішофіт Mg++» та багато інших.

Організатори Форуму:
Національна академія медичних наук України,
Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика,
Всеукраїнська Асоціація Головних Лікарів,
компанія LMT.

Захід відбувся за підтримки Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації.

Співорганізатори та партнери:
кафедра управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України,
ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України»,
Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України,
журнал «Практика управління медичним закладом»,
Українська асоціація якості медичної допомоги,
Державний медичний центр сертифікації МОЗ України,
Асоціація радіологів України,
Українська Асоціація фахівців ультразвукової діагностики,
Міжнародна асоціація лікарів медичного туризму, «МедАдвокат», «МЕДКОНСАЛТИНГ», МЦ «Інго», «ФАРМА Персонал», MedMarketing, «Журнал головної медичної сестри», журнал «Doctor GEO & Doctor SPA» та багато інших. Генеральний інформаційний партнер: ІА «Інтерфакс-Україна». Цифри і факти: 45 конференцій, семінарів, тренінгів, майстер-класів; 170 доповідачів; 4028 спеціалістів-відвідувачів; 125 компаній-учасників експозиції; 2523 м² виставкової площі.

Запрошуємо до участі у наступному Міжнародному форумі «Менеджмент в охороні здоров’я», який відбудеться 17-19 жовтня 2017 року у ВЦ «КиївЕспоПлаза» (Київ, вул. Салютна, 2-Б)!
З додаткових питань, будь ласка, звертайтеся: (044) 206-10-16, 206-10-99.
http://www.hcm.in.ua/

Пост-реліз – А. Годун
Фото – М. Синяченко