Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання та практичні аспекти дитячої пульмонології та алергології: стандарти медичної допомоги»

1050

15-16 квітня 2021 відбулася науково-практична онлайн конференція з міжнародною участю «Актуальні питання та практичні аспекти дитячої пульмонології та алергології: стандарти медичної допомоги».

У роботі конференції прийняли участь дитячі пульмонологи, дитячи алергологи, педіатри, сімейні лікарі, лікарі інших спеціальностей, клінічні ординатори та інтерни.

Конференція проходила у форматі онлайн на сайті : conference.in.ua/alerg

На конференції були розглянуті:

– медико-соціальні аспекти діагностики, лікування та профілактики захворювань органів дихання та алергічної патології у дітей;

– проблемні аспекти антибактеріальної терапії в дитячій пульмонології;

– актуальні питання діагностики та лікування алергічних захворювань у дітей раннього та старшого віку (бронхіальної астми, алергічного риніту, атопічного дерматиту, кропив’янки);

– діагностика та лікування анафілаксії, медикаментозної алергії у дітей;

– позалікарняна пневмонія;

– бронхообструктивний синдром в практиці педіатра;

– сучасні погляди на інструментальні методи діагностики захворювань респіраторної системи;

– питання діагностики, профілактики та лікування харчової алергії у дітей;

– нові технології молекулярної алергодіагностики та алерген-специфічної імунотерапії у дітей.

В рамках науково-практичної конференції були проведені наступні майстер-класи українськими та закордонними фахівцями:
– «Алерген-специфічна імунотерапія у дітей : практичні питання та відповіді»;
– «Інструментальні методи дослідження в дитячій пульмонології та алергології»;
– «Реакції гіперчутливості на вакцини»

На конференції була передбачена можливість виступу молодих вчених, докторантів, аспірантів з усними або стендовими доповідями.

Вітальне слово до конференції директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» академіка Антипкіна Ю.Г.

Шановні учасники конференції!

Мені дуже приємно усіх привітати з початком проведення 2-денної конференції, під час якої будуть розглядатись актуальні питання дитячої пульмонології та алергології, а також удосконалені стандарти медичної допомоги з цих питань.

Ми сподіваємось на те, що хвороба COVID-19 в цьому році піде на спад, але цього не сталося, навпаки, нові мутагенні штами задають нових проблем медикам і це також стосується лікарів-педіатрів.

Тому, вкрай важливо дуже ретельно накопичувати клінічні, лабораторні дані, а також результати лікування коронавірусної інфекції у дітей, щоб проаналізувати і зробити висновки щодо її швидкої ліквідації.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що позалікарняні пневмонії в структурі дитячої летальності досі займають 3 місце, і вирішення цієї проблеми теж буде розглядатись під час конференції.

Потребує також більш поглибленого вивчення перебіг бронхолегеневої дисплазії та попередження її віддалених ускладнень, а саме, розвиток легеневої гіпертензії. При цьому необхідно розробити уніфікований клінічний протокол щодо динамічного спостереження дітей з бронхолегеневою дисплазією.

На сьогодні педіатри та сімейні лікар мають усі можливості контролювати перебіг БА у дітей, але деякі питання щодо цього захворювання залишаються не вивченими. Серед них і гіподіагностика БА у дітей. За даними статистики, поширеність БА в Україні складає до 1 %, а у світі цей показник коливається від 5 до 22 %. Своєчасно не діагностовано БА має свої негативні наслідки, про це треба пам’ятати.

Важливим є і те, що на конференції будуть розглядатись оновлені клінічні настанови щодо надання медичної допомоги дітям з патологією органів дихання та алергією.

Протягом 2-х днів передбачено проведення 2-х майстер-класів «Впровадження мобільної цифрової спірометрії в пульмонологічну практику» та «Невідкладна допомога дітям з стороннім тілом».

Ще один важливий аспект нашої конференції – це «Науковий симпозіум молодих вчених», який теж став традиційним і, тим самим, є платформою випробовування своїх сил для молодих спеціалістів, які присвячують себе служінню медичній науці.

Не можу не привітати іноземних вчених, які є постійними учасниками наших науково-практичних форумів. Це – професора Рудольфа Валента з Австрії, професора Аллу Наконечну з Великої Британії, яка є нашим активним партнером по співпраці, професора Ернесто Фернандез-Кальдас з США, медичного університету Флориди.

Презентації шановних професорів будуть висвітлювати сучасні проблеми респіраторної алергії, анафілаксії у дітей, а також нові аспекти алерген-специфічної імунотерапії.

Бажаю всім учасникам та слухачам конференції плідної праці, наснаги та особистих професійних успіхів.

Інформація надана ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України»