Перемога цивільної медицини: відкрито дитячу реанімацію світового рівня

643

Київ, 6 вересня 2022 року. В Інституті педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України відкрили оновлену дитячу реанімацію. З ініціативи й коштом фундації SmartImpact застаріле приміщення перетворилося на відділ світового рівня. Бюджет проєкту становив близько 20 мільйонів гривень.

У реанімаційному відділі вдосконалили систему електропостачання, встановили новітню пожежну сигналізацію, мережу вентиляції, систему контролю доступу й багато іншого. Реанімація отримала понад 60 одиниць обладнання, зокрема сучасні реанімаційні модулі, комплексні системи моніторингу, монітори з модулями капнографії, реанімаційні ліжка, інфузійні та шприцеві помпи, електровідсмоктувачі.

Лікарі сподіваються, що завдяки новим умовам праці, технологічному оснащенню й збільшенню на 30% кількості місць зникне черга на планові хірургічні втручання й зросте рівень виживаності критичних пацієнтів. Крім цього, новонароджені значно менше перебуватимуть у реанімації, — доти це займало 3—3,5 тижня.

«З гордістю заявляю, що реанімаційне відділення в ІПАГ — найкраще в Україні. Більше ви ніде такого не знайдете, і за це ми дякуємо фундації SmartImpact, що фінансувала та втілила проєкт», — коментує президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк.

До відновлення реанімація не мала вентиляції, потрібного устатковання, достатньої кількості місць, а електрика у відділі була в аварійному стані. Про стан приміщення розповідає професор Олексій Костянтинович Слєпов: «Ми мріяли про гідні умови для пацієнтів! Тепер ми збільшимо і кількість операцій, і їх ефективність».

Усі реалізовані рішення — точний розрахунок команди досвідчених лікарів, технічних спеціалістів, керівництва Інституту й експертів з проєктування медичних закладів. Проєктом капітального відновлення займалося архітектурне бюро з Нідерландів EGM architecten, яке понад 45 років спеціалізується на об’єктах охорони здоров’я.

«Наша стратегія полягає в тому, щоб посилити «мозкові» центри медицини, давши надію сотням тисяч українських пацієнтів. Тепер лікарі, отримавши належні умови праці, сфокусовані на своїй справі: рятувати дітей, а не вирішувати побутові проблеми. В межах проєкту також реалізовано багато рішень, покликаних подбати про час і психологічний стан лікарів і медперсоналу, про комфорт і спокій пацієнтів. Лікарі в польових умовах здатні на багато, українські лікарі в комфортних умовах здатні майже на все», — коментує проект Ірина Темерко, директорка фундації надіє творення SmartImpact.

Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової — провідна науково-дослідна установа України в галузі охорони здоров’я матері та дитини, де в тому числілікують новонароджених з патологіями внутрішніх органів, які несуть високий ризик смерті й інвалідизації. Щорічно Інститут приймає близько 5000 пацієнтів у стаціонар і 20 000 на консультації, проводить понад 1200 складних операцій для дітей з усієї України. Заклад унікальний тим, що тут лікарі-практики працюють спільно з науковцями, тож ефективність діяльності значно зростає. Наприклад, при гастрошизисі, коли всі органи новонародженого перебувають зовні, завдяки впровадженню хірургії перших хвилин вдалося знизити летальність зі 100 до 0%, — і це найкращий показник у світі.

Фундація надіє творення SmartImpact — благодійний фонд, заснований 2020 року з метою посилювати медичну науку та українську медицину й поліпшувати рівень надання медичних послуг. Надієтворці підтримують «мозкові» центри медицини через постійні програми підвищення кваліфікації провідних лікарів, проєкти з забезпечення державних медичних закладів високоспеціалізованої допомоги потрібним обладнанням і технікою, реанімобілями.