Перемоги пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки

258

Розвиток неалкогольної жирової хвороби печінки щільно корелює з формуванням метаболічного синдрому і, що важливо, є його складовою, таким же чином, як і ожиріння, яке в свою чергу є хронічним захворюванням, що потребує тривалого лікування з залученням низки спеціалістів.

Для терапії як НАЖХП, так і ожиріння, Європейські асоціації з вивчення захворювань печінки та ожиріння рекомендують немедикаментозні методи, а саме: дієту та фізичні навантаження. В Національному інституті терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України у відділі вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями широко впроваджуються дані способи.

Детальне обстеження з визначенням цілого спектру показників, включаючи молекулярно-генетичні параметри, дозволяють створити індивідуальний план харчування. Спілкування з науковими співробітниками, сертифікованими гастроентерологами та дієтологами, дозволяє визначити відхилення, які підвищують ризик несприятливих подій. Після консультування складається план персоніфікованого лікування, яке хворі реалізують на практиці. Надалі пацієнти запрошуються для наступних візитів, що дозволяє контролювати отримані результати.

Саме результатами пацієнтів ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України», які стали можливими завдяки їх зусиллям втілити в життя надані рекомендації, саме плідною співпрацею лікарів з пацієнтами ми пишаємося! На малюнках, пацієнтка О., яка завдяки корекції образу життя знизила вагу на 38 кг за 6 місяців та покращила стан здоров’я.

Чи є у Вас надлишкова вага? Саме це Ви в змозі перевірити самостійно: потрібно лише визначити індекс маси тіла – розрахувати співвідношення маси тіла, виміряної в кілограмах, до зросту, виміряного в метрах, та зведеного в квадрат. Якщо це число перевищує 25,00, то у вас є надмірна вага. Якщо розрахункове число перевищує 30,00 у вас неможна виключити ожиріння. Проте за детальним обстеженням та встановленням відповідних діагнозів слід звертатись за допомогою до спеціалістів.