Про перебіг спалахів хвороб, що мають міжнародне значення

716

Плануючи закордонні поїздки, варто ознайомитись із епідемічною ситуацією у країні перебування.
Як повідомляє Держсанепідслужба України, у Ліберії, яка вже майже два місяці оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров'я вільною від вірусу Ебола, зареєстровано два нових підтверджених випадки смертельної хвороби. Влада Ліберії запровадила карантин в області, де 28 червня від хвороби, спричиненої вірусом Ебола помер 17-літній хлопець.

За офіційними даними ВООЗ у період з 27 по 28 червня зареєстровано по одному новому підтвердженому випадку захворювання у Гвінеї та Сьєрра-Леоне.
У зв’язку з цим у західноафриканському регіоні, в тому числі і Ліберії, зберігається високий ризик інфікування вірусом Ебола через неконтрольовану міграцію населення до сусідніх держав, велике скупчення населення й сезон дощів.

Триває проведення протиепідемічних заходів, спрямованих на переривання шляхів передачі збудника інфекції й недопущення подальшого поширення лихоманки Ебола.
Загальна кількість осіб, потерпілих від спалаху лихоманки Ебола, за офіційними даними ВООЗ, становить 27514 осіб, у тому числі зафіксовано 11220 летальних випадків.

Крім того актуальним залишається питання поширення у світі коронавірусної інфекції. За даним Європейського центру з профілактики та контролю за захворюваннями ECDC на 24 червня у 26 країнах світу зареєстровано 1373 випадки інфікування людини коронавірусною інфекцією (MERS-CoV), з них 528 закінчилися смертю.
Нові випадки продовжують реєструватися в Саудівській Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратах і Південній Кореї.

За оцінкою ВООЗ значно знижується передача MERS-CoV у Південній Кореї. За кілька останніх днів зареєстровано лише один новий випадок захворювання, однак ризик поширення інфекції ще існує, особливо в медичних установах.

За інформацією станом на 02.07.2015 р. кількість інфікованих MERS-CoV у Південній Кореї становила 183 особи, із них 32 летальних випадки (18%), під медичним спостереженням залишаються більше 2,4 тисяч контактних осіб.

Усім особам, які повертаються із Близького Сходу й Південної Кореї, у випадку виникнення в них респіраторних симптомів або діареї під час поїздки або протягом 14 днів після повернення, необхідно звернутися до лікаря й повідомити його про своє перебування в країні, неблагополучній щодо коронавірусної інфекції.

Ситуація перебуває на контролі Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
З переліком країн, де було зареєстровано небезпечні інфекційні захворювання людей у попередні місяці можна ознайомитися на сайті  Держсанепідслужби України.

Прес-служба НАМН України

за інформацією Держсанепідслужби України
http://www.dsesu.gov.ua/ua/dses-ua/novyny/item/1256-derzhsanepidsluzhba-povidomliaie-pro-perebih-spalakhiv-khvorob-shcho-maiut-mizhnarodne-znachennia