Проведено науково-освітній семінар на тему: «Актуальні питання впровадження оцінки медичних технологій та здійснення публічних закупівель в галузі охорони здоров’я»

602

15 червня 2021 року за ініціативою Національної академії медичних наук України спільно зНаціональним фармацевтичним університетом та державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» було проведено в онлайн-режимі науково-освітній семінар на тему: «Актуальні питання впровадження оцінки медичних технологій та здійснення публічних закупівель в галузі охорони здоров’я».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 181 «Про деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук» у 2021 році Національною академією медичних наук України розпочато впровадження та реалізацію нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у восьми державних установах НАМН України.

Поступово до 2023 року передбачається долучити до нового механізму фінансування усі державні установи НАМН України, які здійснюють клінічну діяльність та надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу.

Метою реалізації нового механізму фінансового забезпечення є повне відшкодування медичних послуг третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за рахунок коштів державного бюджету для пацієнтів з важкими формами захворювання, що потребують високоспеціалізованого лікування з інноваційними підходами лікування та діагностики, які надаються в обмеженому доступі в інших закладах охорони здоров’я України.

Виконання зазначених завдань потребують від медичних працівників сучасних знань щодо оцінки цінності медичних технологій у різних спеціальностях галузі охорони здоров’я, забезпечення максимального доступу пацієнтів до лікарських засобів і медичних виробів з максимальним показником витрати-ефективність та отримання додаткової користі (поліпшення якості життя) для їх здоров’я.

Метою проведеного науково-освітнього семінару було підвищення рівня інформованості медичної та фармацевтичної спільноти, зокрема, працівників науково-дослідних установ НАМН України, щодо стану і перспектив впровадження оцінки медичних технологій в Україні та світі, а також особливостей організації та проведення такої оцінки з метою підвищення якості, ефективності та доступності медичної і фармацевтичної допомоги. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з практичною реалізацією оцінки медичних технологій на госпітальному рівні з огляду на впровадження та реалізацію нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук.

У заході взяли участь більше 100 учасників – представників науково-дослідних установ Національної академії медичних наук України.

Спікерами науково-освітнього семінару були:

КОСЯЧЕНКО Костянтин Леонідович – завідувач кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, радник державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений працівник фармації України;

НЕМЧЕНКО Алла Семенівна – завідувачка кафедри організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету, кандидат економічних наук, доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України;

НАЗАРКІНА Вікторія Миколаївна – кандидат фармацевтичних наук, доцент, доцент кафедри організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету;

ПІНЯЖКО Ореста Богданівна – директорка департаменту оцінки медичних технологій, адміністрування державних реєстрів та моніторингу цін державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», кандидат фармацевтичних наук;

МАЛИШЕВСЬКА Юлія Євгеніївна – заступниця директора департаменту оцінки медичних технологій, адміністрування державних реєстрів та моніторингу цін державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»;

ФІЛІНЮК Олена – асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

За результатами проведеного семінару слухачі мали можливість ставити запитання спікерам та отримувати відповіді на актуальні питання щодо оцінки медичних технологій,забезпечення максимального доступу пацієнтів до лікарських засобів і медичних виробів тощо.