Проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря»

605

4-5 листопада 2021 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря».

Наукова програма заходу охоплювала такі питання:

– особливості ведення хворих з поліморбідною патологією в умовах COVID-19;

– особливості клінічних проявів поліморбідної патології;

– особливості діагностики і лікування поліморбідної патології;

– поліморбідна патологія в дитячій гастроентерології;

– профілактика, діагностика та лікування (в т.ч. хірургічне) захворювань органів травлення;

– гастроентерологічні ускладнення перебігу інфекції Covid 19.

Зважаючи на тематику, яка визначила багатогранність підходів до трактування поставленої мети, на конференцію були запрошені провідні вчені України, які є представниками різних медичних спеціальностей, таких як терапія, гастроентерологія, кардіологія, педіатрія, пульмонологія, хірургія та ін.

Конференція проводилась в онлайн режимі. Зареєструвались для участі лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти, дитячі гастроентерологи. Загалом за 2 дні трансляцію подивились понад 6500 фахівців.

Науковий керівник конференції – член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України” Юрій Миронович Степанов відкрив захід вступним словом і зазначив, що набуває актуальності часте поєднання патології різних органів із захворюваннями органів травлення, а також, враховуючи поширення нової хвилі COVID-19, на конференції буде представлено широкий перелік найсучасніших методів діагностики, лікування, реабілітації і профілактики поліморбідної патології.

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомий учений із Іспанії професор Хосе Мато (Jose M. Mato).

З доповідями виступили представники відомих терапевтичних шкіл – міст Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя, Тернополя.

У рамках конференції були проведені: 8 пленарних засідань, лекції було спрямовано на сімейних лікарів, з акцентом на поєднання патології органів травлення з іншими хворобами, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.

Проведений сателітний симпозіум «Сучасні клініко-діагностичні підходи в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту», в рамках якого відбулось інтерактивне опитування лікарів щодо діагностики та лікування захворювань органів травлення та визначені переможці, які нагороджені призами.

Також вперше на конференції такого формату відбулось ток-шоу експертів «Гастросфера» під модераторством член-кореспондента НАМН України, професора Степанова Ю.М. на тему «ICON-G: новий погляд на НПЗП-гастропатії та стратифікацію ризиків».

Зважаючи на велику необхідність в інформації щодо останніх даних по веденню пацієнтів з COVID-19, окремим блоком були представлені доповіді провідних фахівців України, в яких продемонстровані підходи до профілактики і терапії уражень шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози в умовах пандемії COVID-19.

Також було проведене окреме засідання, на якому були висвітлені досягнення ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» щодо власних наукових досліджень і розробок в галузі гастроентерології, а саме новітніх технологій в діагностиці та лікуванні патології у дорослих і дітей.

Науковці ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» та Ужгородського національного університету МОН України представили 17 стендових доповідей, в яких висвітлили результати власних досліджень.

Конференція завершилася оголошенням переможців у конкурсі стендових доповідей.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1. Продовжити організацію і проведення науково-практичних конференцій, присвячених питанням поліморбідності у практиці сімейного лікаря.

2. Висвітлювати останні досягнення щодо діагностики і лікування уражень органів травлення в умовах пандемії COVID-19.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики гастроентерологічних захворювань у поєднанні з патологією інших органів і систем.

4. Продовжити розробку методичних документів, спрямованих на підвищення якості медичної допомоги на первинному рівні.

Інформація надана ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України»