Шалімов Олександр Олексійович

1832

(20.01.1918р. – 28.02.2006р.), обраний 22.03.1993р. за спеціальністю хірургія, академік НАН України (1978р.), доктор медичних наук (1958р.), професор (1961р.), лауреат Державної премії СРСР (1985р.), лауреат Державної премії УРСР (1977р.).


 

Відомий учений-хірург. Основні напрями наукової діяльності: хірургічні розробки в гастроентерології, тора кальній і судинній патології. Широко відомий у світі своїми роботами в галузі гепатопанкреатобіології. Уперше розробив і впровадив в Україні резекції стравоходу з одномоментною пластикою, резекції печінки, органозберігаючі операції на шлунку при виразковій хворобі, портальній гіпертензії; реконструктивні та пластичні втручання на жовчовивідних протоках, підшлунковій залозі, судинах, а також мікрохірургічні операції.
 
Автор 826 наукових праць, у тому числі 30 посібників і монографій, 112 винаходів.
 
Підготував 52 докторів та 86 кандидатів медичних наук.
 
Був Почесним головою правління наукового товариства хірургів України, головним редактором журналу «Клінічна хірургія».
 
Герой України, Герой Соціалістичної праці, нагороджений орденом Держави, двома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції, двома орденами Трудового Червоного прапора, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, ІІ ступеня і І ступеня, Почесним дипломом Міжнародногобіографічного центру Кембріджського університету та досягнення в медицині ХХ століття, статуеткою «Золота Фортуна» Міжнародного Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна».