Увага! Ехінококоз печінки

321

Життя має різноманітні форми. Ми щодня контактуємо з сотнями мільйонів живих форм і деякі з них є особливо небезпечними та можуть викликати важкі захворювання.

Саме таким є ехінококоз. Захворювання викликається паразитичним організмом, який потрапляє до організму людини з їжею (особливу небезпеку становлять вироби з овечого молока) та потім мігрує.

Основним органом, який уражається, є печінка. Паразит росте, збільшується у розмірі, що призводить до зменшення здорової печінкової тканини і, як наслідок, до порушення її функції. Також зростає ймовірність міграції паразиту в інші органи (легені, мозок тощо).

Захворювання, як правило, має прихований перебіг і може бути виявлено випадково при проведені УЗД черевної порожнини.

Тому звертайтеся за медичною допомогою та проходьте обстеження, якщо у Вас або Ваших близьких чи знайомих присутні такі симптоми:

  • біль або дискомфорт в правому підребер’ї;
  • температура;
  • інколи жовтяниця;
  • будь-які утворення в печінці за даними УЗД;

Захворювання є ендемічним, тобто жителі окремих регіонів хворіють найчастіше. В Україні такими районами є південні та західні області (де особливо розвинуте вівчарство).

Лікування ехінококозу оперативне, але потребує професійного підходу. Незначна кількість медичних закладів в Україні мають відповідний досвід для цього.

В ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» наявні всі можливості та багаторічний досвід професійного лікування хворих на ехінококоз. Сучасна діагностика та мініінвазивне лікування запорука якісного лікування та якнайшвидшого одужання.

Контактна інформація за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/a08266c1-0c10-44f8-9cb0-85e3efd6d7aa