X Український гастроентерологічній тиждень. Звіт.

868

ЗВІТ
27-28 вересня 2018 р. ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» спільно з ГО «Українська гастроентерологічна асоціація» провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «X Український гастроентерологічній тиждень».
У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомі науковці – проф. Дан Думітраску (Румунія) та проф. Бруно Вінчензі (Італія). Були присутні лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи.

Науковий керівник конференції – д-р мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Юрій Степанов відкрив конференцію і підкреслив, що це Х ювілейний гастроентерологічний Український тиждень, на який приїхали всесвітньо відомі фахівці з Європи, а також провідні вітчизняні вчені з різних областей України, лікарі, науковці.

Присутніх привітав Голова Придніпровського наукового центру НАН України, академік НАН України Анатолій Булат, відзначивши дуже важливим, що Інститут гастроентерології щороку організовує науково-практичні конференції, які надають можливість представити останні досягнення Інституту, а також національної та світової гастроентерологічної науки, поспілкуватись фахівцями з різних регіонів України.

Присутніх привітав Голова Української гастроентерологічної асоціації, Заслужений діяч науки і техніки України, професор І.М. Скрипник, який підкреслив велике значення конференцій такого масштабу, як Х Український гастроентерологічний тиждень для гастроентерологічної спільноти нашої країни. Відомі вчені мають можливість представити останні досягнення світової та вітчизняної науки великому колу фахівців, що є дуже важливим для практичної охорони здоров’я.

До відкриття конференції було приурочено вручення грамот переможцям конкурсу наукових робіт молодих вчених з гастроентерології, оголошеного Українською гастроентерологічною Асоціацією. Науковий керівник конференції, професор Ю.М. Степанов вручив дипломи і грошові премії:
I місце – Нікіфорова Яна Василівна, науковий співробітник відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями (ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України», м. Харків). Назва роботи: «Роль нутрігенетики у корекції харчової поведінки хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки у поєднанні з гіпертонічною хворобою на тлі вісцерального ожиріння»;

II місце – Лук’яненко Ольга Юріївна, науковий співробітник відділу дитячої гастроентерології (ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», м. Дніпро). Назва роботи: «Асоціація синдрому надмірного бактеріального росту та неалкогольної жирової хвороби печінки у дітей»;

III місце – Бірюченко Ірина Володимирівна, асистент кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ). Назва роботи: «Ефективність застосування селективного інгібітору зворотного захоплення серотоніну в комплексному лікуванні пацієнтів із неерозивною формою гастроезофагеальної рефлюксної хвороби – проспективне рандомізоване дослідження».

Директор Інституту гастроентерології, професор Юрій Степанов відкрив конференцію доповіддю «Стан гастроентерологічної допомоги в Україні», в ході якої представив аналітичний огляд показників здоров’я населення і ресурсне забезпечення гастроентерологічної служби за останні 4 роки.

На цьому заході були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Львова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Чернівців.

У рамках конференції були проведені: 7 пленарних засідань, сателітний симпозіум «Стан та перспективи використання пробіотиків». 

Відбулись 2 майстер-класи: велику зацікавленість аудиторії викликали лекції зарубіжних лекторів. Професор Дан Думітраску (Румунія) представив лекцію «Сучасні підходи в лікуванні подразненої кишки», а професор Бруно Вінчензі (Італія) зробив доповідь на тему «Медикаментозні ураження печінки».

Доповіді провідних учених України і співробітників Інституту гастроентерології були присвячені патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишківника, а також  профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення.

Було проведено окреме пленарне засідання на тему «Коморбідна патологія шлунково-кишкового тракту. Гастроентерологічні аспекти в практиці сімейного лікаря», на якому виступили з доповідями провідні фахівці України з терапії, кардіології, ендоскопії, сімейної медицини. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.

Також окреме засідання було присвячено актуальним питанням дитячої гастроентерології, в рамках якого були представлені доповіді відомих педіатрів, які висвітлили проблеми захворювань органів травлення у дітей.
Ученими інституту було представлено 11 стендових доповідей, в яких були висвітлені результати власних досліджень в рамках наукової тематики інституту гастроентерології.

Наукова сесія інституту завершилася врученням дипломів, грамот і премій за кращі стендові доповіді:

1 місце – Псарьова І.В.;
2 місце – Стойкевич М.В., Коненко І.С., Недзвецька Н.В.;
3 місце – Зеленюк О.В.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

  1. Продовжити вивчення епідеміології, патогенезу найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (гепатиту та цирозу печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, виразкової хвороби, хронічного гастриту, хронічного та гострого панкреатиту у дорослих і дітей), продовжити дослідження передракових станів, їх своєчасної діагностики і можливостей корекції.
  2. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики хвороб органів травлення.
  3. Продовжити практику широкої дискусії та залучення зарубіжних вчених у роботу наукових сесій Інституту.