Заходи до Дня серця в установах НАМН України

4144

З ініціативи Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року відзначають Всесвітній день серця. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року – фіксована дата – 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

До відзначення Всесвітнього дня серця у містах Києві, Харкові та Чернівцях було проведено оздоровчо-профілактичні акції за участі фахівців профільних інститутів НАМН України:

  • Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України (28.09.2019 р.)

 

 

Національний інститут терапії ім. Малої НАМН України (з 19 – 20.09.2019 р.).

Бажаючі мали можливість безкоштовно:

– виміряти артеріальний тиск;

– дізнатися про свій рівень глюкози (цукор крові);

– пройти анкетування.

ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска НАМН України».  (28.09.2019 р.)

А фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії НАМН України 27 – 28-го вересня обстежували пацієнтів у районних консультативно-діагностичних центрах Голосіївського, Оболонського, Солом’янського та Дніпровського районів м. Києва

Усі охочі кияни могли пройти обстеження серцево-судинної системи, огляд та консультацію кардіолога, виміряти артеріальний тиск, зробити електрокардіограму та УЗД серця (за показами). У разі виявлення проблеми, пацієнт отримували направлення на дообстеження та лікування у профільні заклади охорони здоров’я.  

Загалом впродовж акції було обстежено близько 3 000 пацієнтів.

Зауважимо, серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в Україні, особливо серед чоловіків. Серцево-судинні захворювання це такі захворювання як ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.

Найчастіше причиною таких захворювань є наша власна поведінка і звички: куріння, брак фізичної активності, нездорове харчування та надмір алкоголю. Змінивши таку поведінку, ми можемо суттєво знизити ризик серцево-судинних хвороб.

Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Це – у стані спокою. При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях – в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові.