Нова редакція Закону України “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини” винесена на громадське обговорення

1351

На офіційній веб-сторінці Міністерства охорони здоров’я України оприлюднений та винесений на громадське обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині».
Про це повідомила в ефірі Громадського радіо Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.
МОЗ України пропонує медичній спільноті внести свої зауваження в нову редакцію закону "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини".

Українському суспільству важливо, аби діяльність трансплантологічної галузі була максимально прозорою і відкритою, – зауважила заступник Міністра охорони здоров'я.

«Нова редакція Закону пропонує врегулювати проблемні питання відбору анатомічних матеріалів із тіла фізичної особи, яка померла. Так зване «трупне донорство», яке для всього світу вже стало панацеєю.
Має бути чітко прописаний регламент презумпції згоди чи незгоди, подальших дій, системи обліку донорів та реципієнтів, тощо», – підкреслила Олександра Павленко.

Заступник Головного лікаря національного центру трансплантології Андрій Костенко розповів, що новий Закон розширює сферу впливу на законну трансплантацію.

«Потреба в трансплантації органів громадянам України на сьогодні становить 2 000 пересадок нирки на рік, 1 500 пересадок печінки та близько 1000 пацієнтів щороку потребують трансплантації серця. Ми цього не робимо, бо не працює Закон. Зараз ми його переводимо в сферу презумпції згоди — коли родичі померлого можуть написати заяву, що вони не згодні на використання органів. І тоді цього не буде. В інших випадках виходимо з того, що такі органи мають належати державі і ми можемо 5-6 чоловік врятувати. На жаль, без належного правового врегулювання питання презумпції згоди лише 10 % людей, які очікують на трансплантацію мають шанс на операцію, решта – помирає», – підкреслив Андрій Костенко.

«Багато в чому прогалини в законодавстві дали про себе знати внаслідок проведення АТО. Наші найближчі сусідні країни набагато в чому прогресивніші в трансплантації. Треба зняти перешкоди нашим українським хірургам. МОЗ України це усвідомлює та робить крок на зустріч», – зазначила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

Президія НАМН України закликає академіків, членів-кореспондентів НАМН, науковців медичної спільноти долучитися й взяти активну участь в обговоренні цього суспільно важливого закону.

Ознайомитись із проектом закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини" можна за посиланням:

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20150626_0.html

Перейдіть за посиланням та долучайтесь до вивчення і внесення зауважень!

Прес-служба НАМН України

за матеріалами повідомлення МОЗ України:
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20150706_a.html