Ініціативи Президента щодо нової якості охорони материнства та дитинства успішно реалізовуються на Полтавщині

1034

Голова Полтавської обласної державної адміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Оле
Голова Полтавської обласної державної адміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Олександр Удовіченко відвідав щойно обладнаний Центр розвитку дитини раннього віку на базі обласної клінічної дитячої лікарні. Заклад відкрито на виконання Національного проекту «Нове життя. Нова якість охорони материнства та дитинства», що реалізується за ініціативи Президента України Віктора Януковича. Він є структурним підрозділом відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

Унікальність роботи цього центру полягає у послідовному здійсненні індивідуальних комплексних реабілітаційних програм у хворих новонароджених та передчасно народжених дітей. Їхнє впровадження дасть можливість поліпшити якість життя цим дітям, допоможе у розвитку дитини, зменшить інвалідизацію дитячого населення та нормалізує життя в родинах, в яких народилися такі діти.
Відкриття центру дозволить впровадити стандарт європейських країн з надання медичної допомоги хворим та передчасно новонародженим. Враховуючи високу вартість виходжування передчасно народжених дітей, відкривається можливість проведення спостереження за ними упродовж перших трьох років життя в цьому центрі. Тут здійснюватиметься комплексне оцінювання розвитку немовлят та мультидисциплінарний підхід до розробки і проведення реабілітаційних програм.
За словами лікарів, в Україні є реабілітаційні центри або окремі кабінети катемнестичного спостереження, але відсутні підрозділи, в яких різнопланова допомога даному контингенту дітей сконцентрована в одному місці, а саме – працюють фахівці різних спеціальностей, є умови для сучасного інструментального обстеження та проведення реабілітаційних програм. Лише в Полтаві відтепер є такий центр. Надання медичної допомоги передчасно народженим дітям, особливо з масою до 1000 г, у такому центрі значно підвищить їх виживання та якість їхнього життя. Наразі тут уже проходять лікування 12 діток.
Голова Полтавської облдержадміністрації ознайомився з лікувальними можливостями закладу, поспілкувався з медичним персоналом.

«Цей центр – приклад ощадного й ефективного використання бюджетних коштів. Це розуміють керівники медичних закладів, керівництво обласного управління охорони здоров’я як одне з першочергових завдань», – наголосив Олександр Удовіченко.
Охорона здоров’я – пріоритет роботи команди Партії регіонів в області. Більшість керівників та провідних фахівців галузі мають партійні квитки ПР. Тому на Полтавщині готові реалізовувати амбітні проекти та ефективно працювати в рамках реалізації загальнонаціональних програм.

На проведення ремонтних робіт центру в цілому було витрачено 392 тисячі гривень, на облаштування приміщення – біля 50 тисяч гривень з коштів бюджету закладу, також залучено біля 10 тисяч гривень позабюджетних коштів.
Щорічно з пологових відділень центральних районних лікарень та пологових будинків у заклади третинного, високоспеціалізованого, рівня надання медичної допомоги транспортується біля 350 новонароджених. З них у Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні отримують лікування близько 200 передчасно народжених немовлят.

Відкриття Центру розвитку дітей раннього віку дозволить забезпечувати повноцінний розвиток дитини та щастя родини.

Прес-служба Полтавської обласної організації Партії регіонів