Коли хвороба повернулась

295

Два роки тому до ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» звернулась жінка з пухлиною стегна. Колеги одного з провідних онкологічних центрів, враховуючи розповсюдженість пухлини (ліпосаркома) та залучення в пухлинний процес магістральних судин кінцівки, направили пацієнтку в Інститут Шалімова до відділу хірургії магістральних судин на хірургічний етап.

До відома: Ліпосаркома — злоякісна пухлина, що складається з мезенхімальних клітин, що мають тенденцію до диференціювання у жирові клітини. За частотою виявлення ця пухлина посідає друге місце серед усіх новоутворень м’яких тканин. У групі ризику — чоловіки, жінки віком від 50 до 60 років. Онкологічна пухлина розвивається повільно, на початкових етапах створює дискомфорт в людини. Найчастіше утворюється на гомілках, сідницях, стегнах, в заочеревинному просторі. Основним методом лікування ліпосаркоми є хірургічне видалення пухлини.

Пухлину було видалено, кінцівка збережена, а жінка отримала протокольний курс хіміо- та променевої терапії.

Протягом наступних років пролонгація хвороби не фіксувалась, але нещодавно хвороба повернулася знову. Болі в ділянці операції, особливо під час фізичної роботи змусили пацієнту повторно звернутися до фахівців ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України».

На жаль, рецидиви захворювання зустрічаються у 30-36% пацієнтів, що потребує відповідного лікування.

На мультидисциплінарному онкологічному консиліумі було прийнято рішення про комбіноване хірургічно-променеве лікування.

Хірургічний етап виконано фахівцями відділення хірургії магістральних судин, які, незважаючи на складну інтраопераційну ситуацію – інтимне зрощення пухлини в магістральні судини та виражений рубцевий процес, який розвинувся після минулої операції, видалили пухлину. Післяопераційний період пройшов без особливостей, та пацієнтка була направлена до іншого медичного закладу для проходження курсу променевої терапії.

Маємо впевненість, що вже в найближчий час в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова запрацює сучасний центр променевої терапії, що дозволить повністю сформувати цикл онкологічної допомоги, залучивши до існуючого хірургічного та хіміотерапевтичного блоку, променеву терапію, й дасть змогу пацієнтам отримувати онкологічну допомогу європейського рівня в одному медичному закладі.

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»