Листопад — місяць боротьби з раком легень

55

Рак легень посідає перше місце в світі за рівнем смертності серед онкологічних захворювань. Щороку від цієї хвороби помирає понад 1,7 млн людей. І найбільша проблема — вчасне виявлення.

Більшість випадків діагностують на пізніх стадіях, коли пацієнтам доступне лише паліативне лікування. Але якщо захворювання виявити на ранній стадії, шанси на успіх значно зростають: понад 88% пацієнтів живуть більше року з моменту діагнозу.

Що має насторожити?

– кашель, що не минає;

– відкашлювання крові;

– біль у грудях;

– охриплість та задишка;

– різке схуднення та втрата апетиту.

На початкових стадіях раку легень стандартним методом лікування є хірургічне втручання, яке дозволяє видалити пухлину. В залежності від локалізації та розміру пухлини використовують різні методи: від клиноподібної резекції, при якій видаляється невелика ділянка легеневої тканини, до пневмонектомії — видалення всієї легені.

Сучасний метод малоінвазивної торакоскопії (VATS) дозволяє провести операцію, роблячи  невеликі розрізи. Цей підхід зменшує травматичність процедури та сприяє швидшому відновленню.

На ІІ і ІІІ стадії захворювання часто застосовують комбіноване лікування, включно з хіміотерапією, променевою терапією і таргетною терапією, яка знищує пухлину на молекулярному рівні. Індивідуальний план лікування складається залежно від стану пацієнта та стадії хвороби.

Найкращий спосіб убезпечити себе і близьких — вчасно проходити обстеження і не ігнорувати навіть незначні симптоми. Рак легень може виникнути не лише через куріння, але й через різні канцерогени, забруднене повітря та генетичну схильність.

Не зволікайте — зверніться до лікаря. Вчасна діагностика рятує життя.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/cd0fb542-1391-4da6-a76d-edcb19ed390e