Об’єднані трансплантологією

535

Як швидко змінюється час. Ще рік тому, лише поодинокі виїзди трансплантаційних бригад та пересадки органів від посмертних донорів. Незмінне коло трансплантаційних центрів та лікарень де проводиться діагностика смерті мозку.

Але настав інший час. І вже наші бригади в Черкасах, Рівному, Ковелі разом із колегами виконують трансплантації серця, нирок, печінки, навчаючи та навчаючись, обмінюючись досвідом та «вириваючи з кайданів хвороб» людські життя. Радість від щасливих усмішок пацієнтів та їх родин змішується з сумом і жалем за тими, кому не змогли допомогти.

Але життя перемагає смерть. І родини донорів, даючи усвідомлену та таку тяжку згоду на донацію розуміють, що продовжують життя своїх близьких в інших людях.

Все більше наших співвітчизників усвідомлює, що донорство є шляхетним і благородним вчинком, який рятує.

Лише за неповні 2 тижні в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України» виконано від посмертного донора 3 трансплантації печінки, 2 пересадки нирки та трансплантація серця. На виїзді, разом з колегами 2 трансплантації серця (Рівне та Ковель) і трансплантація нирок в Черкасах, а також планові родинні пересадки.

Наша шана і подяка родичам донорів за їх нелегке, тяжке але великодушне рішення. Вічна пам’ять та спокій донорам, сил рідним і близьким перенести біль втрати.

Дякуємо колегам з Київської обласної клінічної лікарні, клініки «Добробут», Центральної міської клінічної лікарні м.Рівне, Черкаської обласної лікарні, фахівцям Українського центру трансплант-координації та Департаменту патрульної поліції МВС України за спільну роботу та допомогу.

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України»