Заголовок

608

Сьогодні в Україні стартував Всеукраїнський тиждень діагностики раків шкіри, що має на меті своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення. Він проходить за активної підтримки Міністерства охорони здоров'я України та Національної академії медичних наук України. Про це розповіла у радіопрограмі "Житейські будні" на Першому каналі Українського радіо Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

Цей захід відбувається в нашій країні щороку, але цього разу вперше в Україні до розв'язання проблеми раків шкіри було вирішено підійти на міждисциплінарному рівні. До проекту долучилися дерматовенерологи, онкологи, терапевти, а також офтальмологи, оскільки українці ще мало обізнані щодо існуючого ризику виникнення меланоми райдужної оболонки ока. "Протягом тижня фахівці цих чотирьох спеціальностей з понад 700 державних та приватних клінік усієї України безкоштовно оглядатимуть пацієнтів", – розповіла керівник МОЗ України.

За словами Раїси Богатирьової, напередодні було проведено перший в Україні міждисциплінарний онлайн-семінар для профільних лікарів усіх областей України. Мова йшла про нові методи боротьби, профілактики та діагностики раків шкіри. У реальному часі семінар слухали понад 10 000 дерматовенерологів, онкологів, терапевтів та офтальмологів.

Також Міністр повідомила, що 17 травня в рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри відбудеться всеукраїнський День боротьби з меланомою. У цей день спеціалісти зосередять зусилля на кампанії з діагностування, лікування й профілактики саме меланоми і таким чином підтримають панєвропейський проект "Євромеланома". Окрім широкомасштабної діагностики, одна з першочергових цілей проекту – проінформувати громадян про шкідливість надмірного перебування на сонці та навчити їх правилам профілактики шкірних онкологічних захворювань.

Прес-служба МОЗ України