НАМН України


http://amnu.gov.ua/index.php?p=news&area=1&newsid=135&name=zagolovok

Версія для друку / Оригінальна версія

Новини

Заголовок

Заголовок
У Києві відбувся круглий стіл на тему «Безпека донорської крові в Україні», організований Підкомітетом з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням та з питань контролю забезпечення лікарськими засобами і медичними виробами, що закуповуються за державні кошти Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Під час круглого столу відбулося конструктивне обговорення проблемних питань щодо гарантування інфекційної безпеки донорської крові та її компонентів, стимулювання донорського руху в Україні і як результат — збільшення обсягів їх заготівлі з метою належного забезпечення потреб пацієнтів.
У заході взяли участь:
За підсумками обговорення відзначено необхідність найшвидшого вжиття заходів з метою переоснащення лабораторій закладів служби крові сучасним обладнанням для скринінгу донорської крові та їх компонентів, зокрема для імунохемілюмінесцентного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції.
Нагадаємо, що 14 червня світова спільнота відзначає Все­світній день донора крові. Це спрямовано на підвищення обізнаності людей щодо необхідності безпеки крові та її компонентів для збереження життя людини та для висловлювання подяки добровільним донорам крові.

Устінов О.В., «Український медичний часопис»
 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


 

GoodWeb