Енергія сонця на службі у кардіологів

853

Новітні технології відновлювальної енергетики
В ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України" відбулось підписання акту прийому-передачі стосовно виконання робіт з обладнання Корпусу невідкладної кардіології системою сонячних батарей, що дозволить не лише мати гарячу воду у корпусі на 130 ліжок, а й дозволить державній установі заощаджувати на електроенергії. Документи підписали головний лікар установи, заступник директора Інституту з клінічної роботи Василь Корнацький та директор БФ " Здоров'я для всіх" Сергій Шевченко.

Нагадаємо, це вже 2-га черга сонячних батарей в Інституті кардіології, 1-ші 2 батареї на даху госпітального корпусу Інституту з'явились у червні 2016-го року, а 1-го липня запрацювали на повну потужність. Тоді в Інституті підрахували, що всі витрати на встановлення виправдали себе вже за 9 місяців. Відмовитися від традиційного твердого палива Інститут змусили тарифи. У 2015-му році гаряча вода обійшлась їм у 750 тисяч гривень. Відтоді цю суму заощаджують і пускають безпосередньо на лікувальні потреби.

Звичайно, обладнання, необхідне для перетворення сонячної енергії в електричну, не можна назвати дешевим, однак, воно дуже швидко окуповується через безкоштовну електроенергію. Обладнання стало можливим встановити за підтримки благодійного фонду «Здоров’я для всіх», представники якого понад 3 роки активно впроваджують сучасні та екологічно раціональні методи отримання енергії в різних лікувально-профілактичних закладах нашої країни.

Відтак Інститут кардіології став першим серед закладів НАМН, де почали впроваджувати нову, економічно вигідну, форму господарювання – геліоенергетику. Майже паралельно з ним на сонячні батареї почали переходити і в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України, що дало змогу зменшити витрати на комунальні послуги в провідних профільних закладах НАМН України.

Відтак, 5 жовтня 2017 року відбувся урочистий пуск 2-ї черги системи сонячних батарей в В ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України", що забазпечуватиме гарячою водою корпус невідкладної кардіології на 130 ліжок. Загалом, разом із госпітальним корпусом, де сонячні батареї працюють вже 2-й рік, 1-ша і 2-га черги сонячних батарей охоплять забезпечення необхідними зручностями 330 пацієнтів Інституту НАМН України.

Зокрема 2-га черга дасть змогу заощаджувати до 20 тисяч гривень на рік, адже нова сонячна установка модернізована – вона гріє та одночасно дозволяє виробляти, а відтак накопичувати електроенергію, а це дасть ефект суттєвої економії витрат на оплату комунальних послуг. 
Втім, неможна забувати, що окрім економічного ефекту, сонячні батареї є ще й абсолютно екологічно чистим джерелом енергії.

Це є принципова позиція керівництва ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України", адже минули часи споживацького ставлення людини до природи і нині зароджується нова модель уважного ставлення людини як до середовища, так і до самого себе.
А кому, як не науковцям, медикам бути в авангарді переходу на альтернативні джерела енергії. Відрадно, що є у нас і небайдужі благодійники, які поділяють таку думку і допомагають в її здійсненні! Це свідчить про те, що Україна, попри важкі випробування, обирає прогресивну модель розвитку.