Фахівцями ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМНУ» одночасно проведено трансплантацію нирок та печінки від померлого донора

2563

В ніч на 16 липня 2020 року фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» одночасно провели 3 трансплантації органів від одного померлого донора, врятували життя трьом пацієнтам. Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років.

В трьох операційних одночасно рятували життя трьом пацієнтам. 60-ти річній тернопілянці трансплантували донорську печінку, 34 річному чоловіку та 31 річній жінці, киянам – по  одній нирці. Трансплантацію серця провели в Інституті серця МОЗ України. Чотири врятованих життя!!! Їх донором став юнак, який потрапив у ДТП та отримав травми не сумісні з життям. Батько хлопця дав згоду на те, щоб його син посмертно став донором і тим самим врятував життя хворим людям. У хлопця була четверта група крові, тому хворих з такою ж групою крові в обмежений час знайти та доставити до інституту було вкрай важко. Як тільки лікарі-лаборанти ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» підтвердили сумісність донора з потенційними пацієнтами, які стояли в інституті на обліку та  потребували пересадки органів, до логістичного процесу долучилась Національна поліція. Щиро дякуємо Заступнику Міністра МВС Антону Юрієвичу Геращенку за допомогу в організації доставки органів та реципієнтів до нашого інституту.

Наразі пацієнти прооперовані та в стабільному стані перебувають в реанімації.

Президія НАМН України на чолі з президентом НАМН України Цимбалюком Віталієм Івановичем та адміністрація  ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» на чолі з директором Усенко Олександром Юрійовичем дякує усім співробітникам, які були залучені до процесу трансплантації.

Висловлюємо щирі співчуття всім близьким та рідним загиблого. Від усього серця дякуємо батькам за те, що дали згоду на таку важливу операцію. Це дуже складно – вирішитись на подібний крок! Дякуємо медичним працівника та низький уклін їм за врятовані життя!

Інформація та фото надані ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»