Інфікований протез

62

Інфекції трансплантата після судинних операцій призводять до найсерйозніших ускладнень у судинній хірургії, включаючи кровотечу з анастомозу, сепсис і смерть. Загальна частота інфекцій судинного трансплантата коливається від 0,5% до 6% залежно від локалізації, а їх лікування все ще залишається складною проблемою.  Особливо, якщо інфікування протезу пов’язане із бойовою травмою.

Пацієнту ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» Ігорю 32 роки, він з Тернопільщини. На бойовому завданні отримав важке поранення. У лікарнях Дніпра, Львова та в Київському військовому шпиталі пацієнту провели загалом більше 16 оперативних втручань. Внаслідок травми у Ігоря сформувалась хибна аневризма, яка розповсюджувалась на загально-клубові та ліву стегнову артерію, викликаючи порушення, що в подальшому могли призвести до втрати кінцівки.

Тому в уражені магістральні судини мініінвазивно хірурги встановили стент-графти (штучні судинні протези), що поновило нормальний кровотік та зменшило ризик кровотечі.

Однак, через півроку на стегні, над встановленим протезом, заявилася нориця з гнійними виділеннями. Консервативне лікування не діяло, стан пацієнта погіршувався. Дані КТ засвідчили наявність інфекційного процесу вздовж всього графту.

Після додаткового обстеження та мультидисциплінарного консиліуму у нашому Центрі, було прийнято рішення про видалення стент-графту та проведення пацієнту аутовенозного клубо-стегнового шунтування з використанням власної великої підшкірної вени.

Технічно складне оперативне втручання, через запальний і виражений злуковий процес, наші фахівці провели дуже вчасно, оскільки наявний лізис (розплавлення) загально-стегнової артерії, в яку попередньо було встановлено стент-графт, міг в будь-який момент спровокувати значну кровотечу.

Зараз пацієнт почувається добре, в найближчий час виписується додому.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/d5dd32a0-df8f-4114-b6f7-9e8075cffb9d