Конференція молодих вчених

5 березня 2013 р. НМУ імені О.О. Богомольця за участю Міністра охорони здоров’я України, члена-кореспондента НАМН України, професора Раїси Василівни Богатирьової відбулася Конференція молодих вчених, присвячена 20-річчю Національної академії медичних наук України.

У своєму вступному слові Міністр зауважила, що сьогодні перед медичною наукою стоять амбітні завдання та від успіхів на цій ниві залежить життя та благополуччя мільйонів громадян України. Ці завдання, нагадала Раїса Василівна Богатирьова, окреслено в положеннях Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” та нової Програми економічного розвитку країни на 2013-2014 роки, що була нещодавно схвалена на розширеному засіданні Уряду від 27 лютого 2013 року за участю Президента України Віктора Януковича. Очільник медичної галузі наголосила, що не зважаючи на економічні труднощі, через державний бюджет забезпечується цільова підтримка фундаментальних і прикладних досліджень у сфері охорони здоров’я, підвищення екологічної безпеки тощо. “Інтеграцію медичної науки та практичної медицини, співпрацю наукових центрів та університетів з лікувальними закладами необхідно ставити на системну основу”, – заявила Міністр охорони здоров’я України. Та головне, на її думку, те, що “при виконанні всіх цих завдань ми можемо спиратися на міцний кадровий потенціал, який був накопичений у вітчизняній медичній науці протягом попередніх десятиліть”. Звертаючись до молодих вчених – учасників Конференція, Раїса Василівна Богатирьова наголосила: «Ви – майбутнє медичної науки, а відтак і країни».

Міністр також відвідала Центр підготовки викладачів, який було створено сумісно з Tempus European Union, в якому у вигляді інтегративних занять, поєднуючи теоретичні дисципліни з клінічними, молодих викладачів навчають ранньому розвитку клінічного мислення.
 

На пленарному засіданні Конференції були презентовані вступне слово президента НАМН України академіка А.М. Сердюка та лекції з актуальних проблем медицини: віце-президента НАМН України академіка В.Ф. Москаленка «Актуальні проблеми здоров’я та охорони здоров’я в ІІІ тисячолітті», академіка НАН та НАМН України Г.В. Книшова «Досягнення сучасної кардіохірургії», академіка НАМН України Г.М. Бутенка «Проблеми регенеративної медицини», академіка НАМН України М.Д. Тронька «Фундаментальні і прикладні аспекти діабетології».
 

 На секційних засіданнях з клінічної медицини та профілактичної і теоретичної медицини були представлені 24 доповіді молодих вчених НАМН України та НМУ імені О.О. Богомольця. У роботі конференції взяли участь члени Президії НАМН України, директори науково-дослідних установ Академії, академіки та члени-кореспонденти НАМН України – співробітники Університету, молоді вчені, студенти. Пленарне та секційні засідання Конференції водночас транслювалися в лекційні аудиторії морфологічного та стоматологічного корпусів.