Кила стравохідного отвору діафрагми

498

Пацієнтка декілька років лікувалася у кардіологів, але загрудинний біль не відступав. Приступи ставали все частішими та інтенсивнішими.

Потім жінка прийшла на консультацію у поліклініку ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України». Замість ліків досвідчений спеціаліст призначив пройти ще два дослідження – фіброезофагогастродуоденоскопію (ФЕГДС) та рентген верхніх відділів шлунково-кишкового тракту з контрастуванням, чим дуже здивував пацієнтку, адже дані дослідження ніяк не пов’язані із захворюванням серця, яке її турбувало.

З’ясувалося, що причиною є кила стравохідного отвору діафрагми (СОД), а зовсім не патологія серця.

Кила СОД є зміщенням частини шлунку з черевної порожнини в грудну порожнину. У нормі шлунок знаходиться в черевній порожнині, а міцні м’язові волокна діафрагми не «пропускають» шлунок в грудну порожнину. Та з різних причин м’язи діафрагми послаблюються і шлунок зміщується зі свого анатомічного місця.

Особлива небезпека виникає, якщо в грудну порожнину переміщується шлунок, наповнений їжею, що спричиняє ще більш виражені болі та дисфагічні явища (порушення ковтання). Розташування поруч із аномально розміщеним шлунком серця призводить до тиску на нього та формування хибного приступу стенокардії.

Після обстеження пацієнтці було виконано мініінвазивне оперативне втручання – лапароскопічна крурорафія і фундоплікація по Ніссену, через невеликі доступи на животі. Через пару днів пацієнтка була виписана зі стаціонару та поїхала додому.

Якщо Ви помічаєте такі симптоми:

  • дискомфорт при прийомі їжі
  • біль за грудиною, який посилюється після їжі
  • печія, гіркота чи кислота в роті, відрижка (часто їжею, яку перед тим вживали)
  • невмотивований нічний кашель

– це може свідчити саме про наявність кили СОД.

Відмова від лікування може спричинити такі ускладнення: защемлення шлунку та розвиток його некрозу, формування виразок стравоходу, шлунку та появу передракових станів (стравохід Баретта, метаплазії), раку стравоходу й шлунку.

Лікування проводиться лікарями відділення торако-абдомінальної хірургії.

Консультації за телефоном: 044-454-20-86, 044-454-20-08.

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України».