«Небоєздатний солдат рвався на фронт». Василь Лазоришинець розповів про особливості лікування військових ЗСУ

429
Василь Лазоришинець (Фото:Дом)

У новому випуску програми “Точка опори” на каналі Дом ведуча Світлана Леонтьєва поспілкувалася з кардіохірургом Василем Лазоришинцем. Лікар розповів, які неймовірні випадки порятунку життів зустрічалися йому за час повномасштабного вторгнення і чим дивують лікарів військові одразу після операцій.

Василь Лазоришинець — кардіохірург, дійсний член Національної академії медичних наук України, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова. Зранку 24 лютого 2022 року Василь Лазоришинець поїхав на роботу в інститут, де прожив перші 2 місяці війни.

О 8:30 я вже був на роботі. Ми одразу включилися в роботу, тому що мали зберегти життя наших пацієнтів, насамперед тих, які перебували в реанімації на штучній вентиляції легень, адже їх ми не могли евакуювати. Протягом тижня вже сформувався колектив із 300 співробітників, які цілодобово перебували на території інституту, плюс 80 осіб їхніх родичів.

ПРИГАДУЄ КАРДІОХІРУРГ
 

Лікарі були у повній готовності. Також на базі інституту були організовані мультидисциплінарні бригади, щоб можна було надавати допомогу в разі будь-яких поранень. Вже 26 лютого до лікарні почали надходити пацієнти й цивільні, військові, а разом із ними і вражаючі історії, які лікар не забуде ніколи.

Мене найбільше вразив поранений, якого нам привезли з Дніпра. У нього було ураження головного мозку, було проведено 2 або 3 нейрохірургічні операції, а ще був уламок у серці. Ми провели операцію із зупинкою серця. Коли він почав потроху одужувати, я запитав його: “Що далі?” Думав, його комісують у військовий госпіталь. На що почув: “Ні, я повинен йти служити. Мені треба воювати, треба захищати батьківщину”. Хоча я знав, що він на 90% вже небоєздатний – його не можна пускати на фронт.

РОЗПОВІВ ЛІКАР
 

Таких історій лікар чув чимало, адже він із 2014-го року рятує життя військових.

Крім того, разом із військовими медиками Василь Лазоришинець розробив підручник з надання допомоги при бойових травмах серця і магістральних судин, а у 2021-му році вийшов «Атлас бойової травми серця і магістральних судин». Цим посібником зараз можуть користуватися лікарі, які починають оперувати пацієнтів із бойовими травмами. Та й на цьому кардіохірург не зупинився і разом із Міністерством охорони здоровʼя працює над наданням допомоги військовим.

У нас дуже дорогі витратні матеріали і не тільки у нас, а й у нейрохірургії, ортопедії та травматології. І треба віддати належне, що Міністерство і міністр особисто сиділи з нами і обговорювали питання, де знаходити кошти та обладнання, щоб всі наші військовослужбовці лікувалися тільки за державні чи за бюджетні кошти. У нас в інституті це зберігається як святе – жодної копійки, жоден військовослужбовець не платить, коли отримує тут медичну допомогу. Це відбувається у тому числі і за допомогою Міністерства охорони здоров’я.

ПОДІЛИВСЯ ВАСИЛЬ ЛАЗОРИШИНЕЦЬ
 

Джерело: https://life.nv.ua/