Пішов з життя Щеглов Віктор Іванович (1938 – 2018)

1700

СУМУЄМО
Президія НАМН України з  глибоким сумом сповіщає, що 15 вересня  цього року
на 80-році життя помер визначний
 учений-нейрохірург, засновник і перший директор
ДУ «Науково-практичний центр 
ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України”
професор
Віктор Іванович Щеглов
і висловлює щире співчуття його рідним та близьким.

ЩЕГЛОВ Віктор Іванович (26.12.1938 – 15.09.2018)

Народився Віктор Іванович 26 грудня 1938 р. у селі Новогригорівка Генічеського району Херсонської області в багатодітній селянській родині. Після завершення школи закінчив Харківський медінститут. Працювати лікарем-хірургом почав на Сумщині (у районній, потім – в обласній лікарні). Спеціалізацію пройшов у Сумській обласній лікарні, згодом – у столичному Інституті нейрохірургії, де був працював й був прийнятий до аспірантури як талановитий і працездатний нейрохірург.

Восени 1974 р. був направлений на кілька днів до московського нейрохірурга Ф.А. Сербиненка (Інститут нейрохірургії ім. Н.Н. Бурденка РАМН, м. Москва) навчатися нової технології – переймати досвід проведення ендоваскулярних (внутрішньосудинних) операцій на мозку.

Зрозумівши сутність нового методу, він уже 27 листопада 1974 р. провів у Києві першу ендоваскулярну операцію на судинах мозку – і вдало! Кардинально розвинувши й удосконаливши в Києві нову технологію, він вивів її на міжнародний рівень, ставши піонером цього напрямку в Україні та одним із піонерів у світі. Уперше в нашій країні й на планеті власноручно зробив понад 10 000 ендоваскулярних операцій на судинах мозку, 3 500 з них на мішковидних аневризмах, що є найважчим судинним захворюванням мозку.

Вічна пам'ять славетному нейрохірургу України!