Пішов з життя Жабоєдов Геннадій Дмитрович

683

Президія НАМН України з глибоким сумом повідомляє, що 22 червня 2022 року на 84 році пішов з життя видатний науковець, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Жабоєдов Геннадій Дмитрович.

Основними направленнями наукових досліджень Геннадія Дмитровича була нейроофтальмологія та проблеми глаукоми, судинні ураження ока, ендоваскулярна нейрорентгенхірургія, пластична і реконструктивна офтальмохірургія.

Жабоєдов Геннадій Дмитрович був висококваліфікованим фахівцем, він створив нову теорію патогенезу застійного диска зорового нерва, яка стала основою для діагностики і лікування захворювань зорового нерву, очолював сучасну українську школу нейроофтальмологів. Розробив нові діагностичні методи дослідження гостроти зору, поля зору, просторової та контрастної чутливості зорового аналізатора, сітківки, та пристрої для їх реалізації. Удосконалив лікування тяжких ускладнень очей у хворих на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, хронічну ниркову недостатність. Розробив метаболічну теорію розвитку глаукоми і удосконалив нейропротекторне лікування оптичної нейропатії та рефрактерних форм глауком з використанням оригінальних клапанних дренажних пристроїв. Розробив нові високотехнологічні методи пластичних та естетичних оперативних втручань на допоміжному апараті ока.

Геннадій Дмитрович був автором понад 800 наукових праць, у тому числі першого українського підручника з офтальмології “Очні хвороби”, 18 монографій, 8 підручників, 32 авторських свідоцтв, численних методичних рекомендацій та навчальних посібників. Підготував 12 докторів та 32 кандидати медичних наук.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Геннадія Дмитровича. Світла пам’ять про прекрасну людину, талановитого українського вченого і лікаря назавжди залишиться в наших серцях.

Вічна пам’ять!