“Майстерня здоров’я” з акцією раннього виявлення діабету у Чернівцях

1050
Акція з раннього виявлення діабету у КНП

Впродовж двох днів 12 та 13 грудня  2019 року  профілактично-просвітницький проект «Майстерня здоров’я», що проходить під патронатом Національної академії медичних наук України спільно з ГО «Асоціація фахівців з формування здорового способу життя» та «Міжнародною діабетичною асоціацією України», провів  День профілактики діабету у лікувально-діагностичних закладах м. Чернівці.

Обстеження буковинців організували на базі Обласної комунальної установи “Чернівецький обласний ендокринологічний центр” та Комунального некомерційного підпиємства “Міська поліклініка №2” Чернівецької міської ради, де вже традиційно під час заходу проводили комплекс діагностичних скринінгових обстежень, тренінги та консультації:

  • безкоштовні вимірювання артеріального тиску;
  • визначення рівня глюкози в крові;
  • тренінг по роботі з глюкометром;
  • консультації лікарів – ендокринологів;
  • розповсюдження просвітницької літератури щодо факторів ризику розвитку діабету;
  • інформування населення через місцеві ЗМІ.

Нагадаємо, в рамках проекту «Майстерня здоров’я», ініційованого НАМН України, проводяться  інформаційно-просвітницькі акції із запобігання виникнення цукрового діабету по всім регіонам України. Підкреслимо, для громадян вимірювання безкоштовні, проводяться миттєво на місці і обстежувані одразу дізнаються свій результат, який або заспокоїть людину, що все у неї гаразд, або допоможе вчасно вжити заходів.

Подібні акції “Майстерні здоров’я” вже  пройшли у містах Києві, Львові, Тернополі, Полтаві, Дніпрі і Чернівцях. Загалом у 15-ти областях України обстежили 21 тисячу українців.

Куратор проекту – радник Президента НАМН України Олена Євстігнєєва:

” Я перекона, що подібні акції є корисними насамперед для громадян, адже спонукають більш уважно та відповідально ставитися до власного здоров’я, а також сприяють обізнаності і швидкому визначенню ключових факторів. Позаяк простим і доступним  методом діагностики цукрового діабету є обов’язкове визначення цукру в крові.”

Детальніше про перебіг акції з раннього виявлення діабету у Чернівцях у відеосюжеті телеканалу “Чернівецькій Промінь”: