Заголовок

628

7-8 листопада 2013 року в м. Донецьку проводиться науково – практична конференція з міжнародною участю « Малоінвазивні технології в хірургії органів грудної та черевної порожнини », організована Інститутом невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України .
Впровадження в практику роботи хірургів різних спеціальностей ендоскопічної хірургії та великі успіхи лапароскопічних операцій справили революційний ефект , що проявилося у використанні методик малоінвазивної хірургії для вирішення проблем класичної загальної хірургії . Уникнути розрізів , шрамів і болісного післяопераційного періоду допомагає лапароскопія , завдяки якій сьогодні можна прооперувати фактично будь-який орган людського організму.

 Застосування лапароскопічної техніки оперування в десятки разів знижує кількість післяопераційних ускладнень , вчетверо скорочує терміни реабілітації , переводячи цілий ряд складних хірургічних маніпуляцій у розряд амбулаторних . Звертає увагу та обставина , що торако – і лапароскопічні втручання на органах грудної клітини та черевної порожнини з метою діагностики та лікування захворювань більш безпечно застосовувати , особливо у контингенту хворих підвищеного оперативного та анестезіологічного ризику .

Лапароскопічна технологія є яскравим прикладом об'єднання ідей лікарів з технічним прогресом . До теперішнього часу лапароскопічні втручання стали операціями вибору при багатьох захворюваннях. Ті операції , які 5-7 років тому були протипоказані для лапароскопічного виконання , в даний час легко виконуються цією методикою , знову ж таки завдяки технології та вдосконаленням хірургічних прийомів.

У конференції візьмуть участь більше 150 делегатів з усіх регіонів України , а також ближнього і далекого зарубіжжя. Буде проведено майстер – клас з прямою трансляцією з операційної відділу абдомінальної хірургії та політравми Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака Національної академії медичних наук України провідним європейським хірургом Мацєєм Сметанським і володарем премії « Золотий лапароскоп Росії» Костянтином Пучковим . Під час роботи конференції будуть обговорені питання організації лапароскопічної служби в Україні , нові підходи в малоінвазивній хірургії органів черевної та грудної порожнин , ангіохірургії , кардіохірургії , інноваційні методики в лікуванні пацієнтів з різною патологією (всіма цими проблемами успішно займається відділ абдомінальної хірургії та політравми ІНВХ НАМНУ ) .