Пленум правління Асоціації хірургів України

451

Пленум правління Асоціації хірургів передував  головному хірургічному форуму країни – 23-му з’їзду хірургів, що відбудеться у Києві 21–23 жовтня 2015 р. Його ключовою темою стане організація допомоги пораненим під час проведення АТО, організаційні, управлінські та медичні проблеми військово-польової медицини. 
18 вересня 2015 року у Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова відбувся пленум правління Асоціації хірургів, присвячений підготовці до Всеукраїнського з'їзду фахівців. І це вперше, коли відбудеться з'їзд такого рівня.

Як повідомив в інтерв'ю газеті "Факти" директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова Олександр Усенко,
"Для того, щоб підвищити рівень хірургів, ми проведемо в жовтні Всеукраїнський з'їзд фахівців. Подібний з'їзд ще жодного разу не організовували в Києві за час Незалежності. Зараз у цьому назріла необхідність. Велику частину доповідей буде присвячено питанням надання допомоги в умовах війни, ми обговоримо характер ушкоджень, методи, які дозволяють допомагати пораненим. Очікуємо, що приїде понад сімсот делегатів. Лекції будуть читати досвідчені хірурги з Америки, Чехії, Молдови ".

Відкрив пленум заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, зазначивши:

«На з’їзді будемо говорити, як удосконалювати надання першої медичної допомоги після отримання поранення, покращити транспортування, первинну хірургічну обробку рани, медикаментозне забезпечення, маршрутизацію хворого в заклади найбільш спеціалізованого рівня. Наприклад такого, як Інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова, де зараз лікуються такі хворі».

 

«На з’їзд хірургів запрошені провідні фахівці США, Германії, Польщі, Чехії, Литви, Молдови. Сподіваюсь, їхні знання будуть корисними. Але і наші лікарі дуже професійні. Не завжди маючи матеріальне забезпечення, вони виконують дуже складні операції рятуючи життя нашім бійцям», – сказав професор Олександр Усенко, директор Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова.

 

Під час відвідування та огляду Віктором Шафранським та Олександром Усенко поранених воїнів, що знаходяться на лікуванні в інституті, завідуючий відділом мікросудинної та пластичної хірургії д.мед.н. Сергій Галич доповів: 

«Від першої хірургічної допомоги залежить 70% успіху лікування. За даними фахівці Інституту Шалімова, у результаті неправильного медичного втручання витрати на лікування збільшуються в 5–6 разів. У середньому лікування одного пораненого становить 100–150 тис. грн., хоча у складних випадках потрібні набагато більші кошти, а лікування на стаціонарі може тривати місяцями».

 

За рік у стаціонарі Інституту Шалімова було проліковано понад 70 важкопоранених бійців. Поранені отримують допомогу абсолютно безкоштовно, незважаючи на те, що бюджетного фінансування не вистачає. Великий обсяг допомоги надають волонтери та самі лікарі, які неодноразово перераховували частину зарплати на потреби лікування.

За матеріалами прес-служби НІХТ ім. О.О.Шалімова
http://www.surgery.org.ua/publication/content/1518.htm

ЗМІ про подію: 

http://www.segodnya.ua/ukraine/bolee-70-tyazheloranenyh-boycov-lechilis-v-institute-shalimova-za-god-aleksandr-usenko-650394.html

http://society.lb.ua/health/2015/09/18/316367_lechenie_ranenogo_stoit.html 

http://http://ukranews.com/news/182568.Aleksandr-Usenko-Okazanie-pomoshchi-v-usloviyah-voyni-stanet-temoy-pervogo-v-istorii-Vseukrainskogo-sezda-hirurgov.uk 

http://interfax.com.ua/news/pharmacy/291149.html