Президент Володимир Зеленський вручив видатним українцям відзнаку «Національна легенда України»

1045

Президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська взяли участь у церемонії нагородження видатних українців відзнакою Глави держави «Національна легенда України».

Вітаючи лауреатів, Володимир Зеленський зазначив, що для нього сьогодні честь зустрічати кожного з присутніх – представників героїчного українського народу.

«Ця нагорода, започаткована рік тому, попри нетривалу історію має важливе значення та мету. Це належне вшанування з боку держави своїх талантів, геніїв, героїв. Тих, хто поміж нас, і ми маємо їх помічати. Тих, кого з нами, на жаль, уже немає, але ми повинні їх пам’ятати», – наголосив Президент.

 «Другий рік поспіль ми відзначаємо прекрасних талановитих і героїчних громадян нашої держави такою відзнакою. Але за цей рік її сенс дещо змінився – ми відзначаємо не лише легендарних представників України в музиці, театрі, спорті. Російська Федерація змінила зміст нашого життя, тому сьогодні ми відзначаємо всіх тих, хто щодня як усередині держави, так і зовні захищає нашу незалежність, суверенітет своїм талантом і своєю роботою – різною, але надзвичайно важливою», – зауважив він.

Цього року за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України та зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні українському народові, вагомий внесок у розвиток національної освіти, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, багаторічну плідну громадську діяльність відзнакою Президента «Національна легенда України» нагороджено дев’ятьох українців, трьох із них – посмертно.

Нагороди «Національна легенда України» удостоєні також двоє лікарів – нейрохірург відділення Інституту нейрохірургії імені академіка Ромоданова Національної академії медичних наук України Андрій Свист і педіатр Дитячого медичного центру «Добробут» Ольга Свист.

«Подружжя лікарів, яке на початку війни майже випадково опинилося в Бучі. Вони не змогли залишити місто, зателефонували друзям і попросили всиновити їхніх дітей – п’яти і двох років, – якщо вони не повернуться. Два тижні під постійними обстрілами, без належного обладнання вони робили надскладні операції, рятуючи важкопоранених дітей», – розповів Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський зауважив, що всі відзначені є скарбом нашої держави, і наголосив на важливості збереження їхнього надбання, адже після перемоги над ворогом таланти мають передаватися від одного покоління до іншого.

Щиро вітаємо колег з почесною нагородою!

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України