Риносептопластика

57

Риносептопластика – це оперативне втручання, яке має на меті зміну форми зовнішнього носа з одночасним відновленням перегородки носа у нормальному анатомічному положенні.

Пошкодження носа, в тому числі після невдалих пластичних операцій, тягнуть за собою не тільки деформацію зовнішнього носа, але і зміщення анатомічних структур внутрішнього носа. Внаслідок цих порушень утруднюється носове дихання, що у свою чергу, спричиняє хронічний нежить, риніти, хропіння, а також різні захворювання слухового апарату.

Риносептопластика найчастіше виконується під загальною анестезією для забезпечення комфорту пацієнта.

Як правило, операція виконується двома способами:

  • Закритий – найменш травматичний метод, при якому всі маніпуляції здійснюються лікарем всередині порожнини носа. При такій операції немає зовнішніх розрізів, тому загоєння і відновлення тканин відбувається набагато швидше.
  • Відкритий – у процесі операції проводиться розріз шкіри на ділянці поміж ніздрів. Таким чином, хірург отримує доступ до зони оперативного втручання, відмінну візуалізацію та достатній простір для проведення маніпуляцій. Після операції на місце розрізу накладаються шви.

Головна перевага закритої риносептопластики – мінімальне втручання і швидке відновлення, проте таким способом можна усунути далеко не всі дефекти. Відкрита риносептопластика дозволяє проводити корекцію серйозних деформацій кістки, усувати наслідки переломів та ін.

Після операції у носі пацієнта знаходяться силіконові шплінти, які дозволяють дихати. Ніс закритий фіксувальною пов’язкою.

Час перебування в стаціонарі залежить від обсягу і складності операції. Зазвичай, це 1-2 доби.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/582fc85c-c8ad-418b-9431-0b6641c037dd