СМАРТ ЗВИЧКИ ДЛЯ ТЕХНІЧНО ГРАМОТНИХ ДІТЕЙ

207

Пам’ятайте, не обов’язково забороняти дітям користуватися гаджетами, щоб зберегти добрий зір. Ви зможете зробити дітей щасливими та здоровими, використовуючи сучасні технології! Спробуйте замість ігор використовувати смарт програми, такі як фітнес-трекери, або онлайн-програми для тренування усвідомленості (mindfulness) або концентрації.

Сучасні технології не такі вже й погані — вони, як і раніше, є відмінним інструментом, коли справа доходить до спостереження за нашим здоров’ям. Крім того, ми, як батьки, можемо багато зробити, щоб допомогти нашим дітям: від встановлення тимчасових обмежень та організації альтернативних фізичних занять згідно з віком дитини до надання відповідних корисних правил:

  1. Збільште час фізичної активності на свіжому повітрі. Експерти з Сінгапуру рекомендують дітям молодшого віку проводити на свіжому повітрі в середньому три години на день, щоб захистити їх від короткозорості.
  2. Зменште час, який витрачається на портативні пристрої або комп’ютер без необхідності. Подумайте про встановлення обмежень, щоб було менше суперечок, коли настане час зупинитися.
  3. Робіть п’ятихвилинні перерви для зору після кожних 30-40 хвилин використання пристрою. Око найбільше розслаблене, коли фокусується на відстані близько 6 метрів. Виявили, що зелень особливо заспокоює. Діти також можуть заплющити очі або за потреби закапати очні краплі.
  4. Організуйте ергономічне робоче місце згідно з віком та зросту дитини:

– Екран комп’ютера повинен бути на рівні очей або трохи нижче. Основне джерело світла (наприклад, вікно) не повинно світити дитині прямо в обличчя або на екран.

– Клавіатура повинна бути на такій висоті, щоб передпліччя дитини були приблизно паралельні підлозі. Лікті повинні зручно лежати з боків. Використовуйте ергономічний стілець, який дозволить хребту дитини зберігати природний вигин.

– Ноги повинні лежати на підлозі (можна використовувати підставку для ніг). Мишу слід розташовувати якомога ближче до клавіатури, на тому ж рівні, який описаний для клавіатури, щоб зап’ястя та руки розташовувалися природно. За допомогою миші потрібно використовувати всю руку, а не тільки зап’ястя.

  1. Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина висипалася вночі. Експерти зі сну також не рекомендують використовувати пристрої за годину до сну.
  2. Навчіть дітей звертати увагу на своє оточення — пристрої є найбільш небезпечними факторами, що відволікають, особливо на дорогах. Навіть вдома не смішно, коли дитина заходить у гострий кут стола або натикається на когось, хто несе гарячу їжу. Безпека понад усе!
  3. Заохочуйте особисте спілкування, яке допомагає дітям розвивати свої соціальні навички та зв’язки.

Батьки також можуть поговорити зі своїми дітьми про корисні звички у сфері технологій, поділитись відповідними статтями та познайомити їх із новими заняттями.

Джерело інформації: Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України

https://institut-filatova.com.ua/smart-zvychky-dlia-tekhnichno-hramotnykh-ditej/