Фахівці ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» Віталій Кравченко та Юрій Тарасенко екстрено виїхали до міста Лева, де у Лікарні Святого Пантелеймона 1МТМО вже готували до надскладної операції 62-річного Володимира.
Пацієнт понад 20 років мав проблеми з високим тиском. Впоратися з ним чоловікові допомагали дружина, тонометр і пігулки. Одного ранку він відчув, що йому зле, як ніколи. Він вийшов на свіже повітря, однак легше не стало. А назад до будинку чоловік вже заледве дійшов. Дружина звично схопила тонометр. Але тиск Володимира виявився не підвищеним, а критично низьким, тож дружина викликала швидку.
Ще дорогою до Лікарні Святого Пантелеймона парамедики підключили хворого до кисню, бо його сатурація нестримно падала і він задихався. При госпіталізації виявили рідкісну і небезпечну для життя патологію, а саме – гостре розшарування аорти з поширенням на гілки дуги аорти та низхідну грудну аорту. Головна артерія кровоносної системи пана Володимира була сильно пошкоджена внаслідок тривалого впливу надмірного тиску. Лікарі робили все можливе, щоб стабілізувати стан пацієнта та якнайшвидше виконати складну операцію. За допомогою звернулись до фахівців ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України».
Враховуючи велику площу розшарування, було ухвалено рішення провести надскладне втручання.
Загалом це вже 28-ма операція одночасної заміни висхідної, дуги, судин дуги і низхідної грудної аорти по всій Україні, які виконали фахівці ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»
В ході втручання пацієнту видалили розшаровану висхідну аорту разом з дугою та встановили, замінивши пошкоджені ділянки, штучний гібридний протез. Він складається з двох частин: перша – це стандартний синтетичний протез аорти, а друга – це ендографт, який встановлюється у низхідну аорту і там фіксується. Далі протезували судини, які кровопостачають голову та верхні кінцівки і замінили дугу та висхідну аорту.
Основна складність операції була в тому, що для протезування такого значного ураженого сегменту аорти вимагає проведення адекватного захисту міокарду, головного і спинного мозку і вісцеральних органів під час основного етапу операції, а також недопущення кровотечі і значної крововтрати після неї.
Операція тривала 8 годин і минула успішно. Володимир уже вдома, почуває себе добре.
Дякуємо нашим кардіохірургам за ще одне врятоване життя.
Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»