В Національному інституті хірургії і трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України провели унікальну операцію на серці

2021
Фото: screenshot з відео ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України, зроблене під час операції з видалення пухлини.

Гігантська пухлина повністю заповнювала порожнину передсердя та будь-якої миті могла спричинити смерть.

Профілактичні огляди Михайло ніколи не проходив, бо живе у невеличкому селі серед гір. Чоловіку 52 роки, у нього велика сім’я, тож змушений був усе життя заробляти важкою фізичною працею.
Але постійне оніміння нижніх кінцівок останнім часом все більше дошкуляло Михайлу. Це, зрештою, змусило пацієнта звернутися до лікаря за місцем проживання. Під час обстеження у чоловіка виявили новоутворення в серці та скерували до відділу хірургії та трансплантації серця ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України. За даними додаткового обстеження фахівці інституту виявили в порожнині лівого передсердя округле рухоме утворення (міксому) розмірами 7,0х5,5 см. Ця гігантська пухлина повністю заповнювала порожнину передсердя.
Пацієнта екстрено взяли в операційну та без ускладнень видалили пухлину.

Нині пацієнт в задовільному стані готується до виписки.