4 березня відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ОЖИРІННЯМ.
Надмірне накопичення жирової тканини в організмі це не просто косметична проблема!
Ожиріння – це многофакторна складна патологія, яка збільшує ризик виникнення багатьох проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, жирова хвороба печінки та деякі види онкопатології.
Причинами ожиріння часто є генетична схильність, метаболічні та гормональні чинники. Але й у випадках споживання надмірної кількості калорій, що перевищує їхню витрату в процесі повсякденної діяльності людини, відбувається їхнє накопичення у вигляді жирових відкладень.
У деяких людей ожиріння може бути пов’язане з медичними причинами, такими як гіпотиреоз, синдром Кушинга, синдром Прадер-Віллі та інші стани. Збільшенню ваги може сприяти прийом деяких лікарських засобів (стероїдів, антидепресантів, бета-блокаторів) у разі, якщо пацієнт не компенсує це за допомогою дієти та фізичної активності.
Дуже тривожним станом є ожиріння у дітей та підлітків, яке призводить у них до проблем зі здоров’ям, які традиційно вважаються захворюваннями дорослих людей – ЦД 2 типу, гіперхолістерінемії, гіпертонії. Дитяче ожиріння також може стати причиною порушення статевого розвитку, поганої самооцінки та депресії.
Хорошою новиною є те, що навіть невелика втрата ваги може покращити або запобігти проблемам здоров’я, пов’язаним з ожирінням.
Тема Всесвітнього дня боротьби з ожирінням 2025 року – «ЗМІНА СИСТЕМ. БІЛЬШ ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ», що покладає відповідальність на системи, які безпосередньо впливають на фактори виникнення ожиріння та його ускладнень, зокрема на служби охорони здоров’я, уряди, продовольчі системи, засоби масової інформації.
Докладніше за посиланням: https://ipep.com.ua/vazhlivi-novini
Джерело інформації: ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України»