За підтримки Бюро ВООЗ в Україні в ННЦРМ проведена нарада щодо готовності до екстренного медичного реагування на радіаційні аварії

703

27 вересня 2022 року за підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні в Державній установі “Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України” було проведено зустріч національних фахівців з фахівцем штаб- квартири ВООЗ з питань медичної готовності та допомоги у разі радіаційної аварійної ситуації, Департаменту навколишнього середовища, зміни клімату та охорони здоров’я, Д-р Жанат Карр.

Під час зустрічі Д-р Карр повідомила про результати обговорень аспектів готовності національної системи цивільного захисту, зокрема медичного сектору, до реагування на надзвичайні ситуації радіологічного та ядерного характеру з представниками органів влади, профільних медичних закладів національного та регіонального рівня, інших установ та організацій.

Було обговорено поточну ситуацію радіаційної гігієни та дозиметрії, в тому числі і невідкладні потреби модернізації дозиметричного обладнання. Д-р Карр відвідала Лабораторію лічильників випромінювання людини Інституту радіаційної гігієни і епідеміології та обговорила аспекти радіаційного моніторингу індивідуальних доз внутрішнього опромінення від інкорпорованих радіонуклідів та результати моніторингу мешканців різних областей України, критичних груп населення, персоналу паливно-енергетичних підприємств, об’єкту “Укриття”.

Було детально обговорено результати проведених та планування наступних REMPAN заходів в Україні та шляхи подальшого удосконалення співробітництва.

Також Д-р Карр була ознайомлена з роботою Відділу терапії радіаційних наслідків Інститут клінічної радіології та відвідала відділення кардіології та відділення пульмонології.

За результатами зустрічі буде представлено звіт Д-р Карр, в якому будуть визначені рекомендації для України щодо підсилення системи медичної готовності та допомоги у разі радіаційної аварійної ситуації.

Джерело: ДУ “Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України”