Заголовок

622

Шановні колеги!
Від щирого серця вітаю всіх присутніх та медичну спільноту України з 100-річчям їз дня народження Миколи Михайловича Амосова – геніального кардіохірурга , видатного і талановитого вченого, педагога, філософа та письменника.

Амосовські твори , доповіді, публічні дискусії, новаторські методики та інноваційні технології завжди привертали до себе особливу увагу практично  всіх наших співвітчизників, у нього вчилися всі українські кардіохірурги. Амосов, як автор багатьох популярних книг про здоров’я, поставив на собі  «експеримент з омолодження», а намагаючись осмислити свій досвід, розробив не лише модель серця і внутрішньої сфери людини, а і модель особистості, модель суспільства.

Усе своє життя Микола Михайлович завжди покладався на власні сили і знання, свій розум , оптимізм, обов’язок лікаря і громадянина, любов до людей. Амосов завжди йшов до істини власним шляхом, як справжній вчений піддавав будь-яке твердження сумніву і лише перевіривши все експериментальним шляхом, часто на своєму власному організмі, він з впевненістю казав: «Згоден, це так!». Присвятивши свою діяльність медицині, Микола Амосов критично ставився до її догм, головна з яких – хворі усі, навіть якщо цього не знають, і вчив нас, що здоров’я потрібно добувати самому за допомогою обмежень і навантажень.

Символ епохи , яка минула, легенда кардіології, хірург від Бога, митець слова і думки Микола Михайлович Амосов залишився кумиром для лікарів, науковців та усіх прихильників його знань й таланту, рятівником  для тисяч і тисяч пацієнтів.

Є відомі вчені, є мислителі, а є – АМОСОВ. Ім’я його стало значущим і вічним!
 
З глибокою повагою
Р. Богатирьова