Останнім часом в ЗМІ та Інтернеті з’явилися повідомлення про виселення клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», яка розташована поряд з Києво-Печерською Лаврою.
В цих публікаціях звучать звинувачення на адресу адміністрації інституту, здебільшого не зовсім справедливі.
ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» є головною установою країни, що надає високоспеціалізовану та висококваліфіковану допомогу інфекційним хворим.
На сьогоднішній день створено дві клінічні бази (на 122 ліжко-місця), які будуть забезпечені самостійними системами життєзабезпечення (приймальне відділення, консультативні кабінети, клініко-діагностичні лабораторії, харчоблоки, господарчі блоки та дезінфекційні відділення з пральнями та дезкамерами). Всі відділення будуть забезпечені сучасним медичним обладнанням та устаткуванням. За словами експертів, це буде найкраща інфекційна клініка на теренах країн СНД.
Адміністрація Інституту робить все можливе щодо мінімізації проблем, що виникають під час переводу клініки на інші бази, збереженню обсягу лікувально-діагностичних послуг, структури та кадрового потенціалу клініки. Слід зазначити, що нові клінічні бази Інституту реконструйовані у відповідності до умов надання якісної медичної допомоги інфекційним хворим.
Реконструкція споруди за адресою вул. Галицька, 4 на 45 ліжок завершена и готова для прийому хворих. Інша клінічна база на 80 ліжок (вул. М.Амосова, 5) зараз добудовується
Щодо розміщення клініко-діагностичної лабораторії (КДЛ). В умовах існування двох клінічних баз необхідна наявність лабораторії на кожній клінічній базі. На теперішній час в розпорядження КДЛ передані відремонтовані приміщення Інституту на вул. М.Амосова, 5, які відповідають сучасним вимогам. Завершується налагодження обладнання, в тому числі проточного цитофлюориметра, вкрай необхідного для контролю лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Інші необхідні дослідження і раніше виконувалися в лабораторіях Інституту на вул. М. Амосова, 5. Отже, переселення лабораторії ніяким чином не впливає на проведення терапії хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Слід зазначити, що бактеріологічний відділ Інституту, у разі необхідності, спроможний повністю забезпечити якісне проведення бактеріологічних досліджень, інші лабораторії – сучасну діагностику інфекційних хвороб, методами ІФА, ПЛР тощо.
Усі зацікавлені можуть ознайомиться з умовами розміщення КДЛ на площах Інституту по вул. М.Амосова, 5 та умовами для хворих по вул. Галицька, 4.