Заголовок

703

Готовність української медицини до повноцінної нейрохірургічної реабілітації вояків, покалічених війною, напряму залежатиме від завершення робіт зі створення відповідного клінічного комплексу на базі Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова НАМН України.
Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич заявив 7 жовтня 2014 року під час наради з питань створення сучасної клінічної бази для проведення реконструктивних нейрохірургічних операцій з метою реабілітації осіб, що постраждали під час Революції гідності та російсько-української війни.

Урядовець наголосив, що функціонування такого комплексу є критично важливим і в мирний час. «Ідеться не лише про численні каліцтва на війні, але й сотні тисяч побутових черепно-мозкових травм і травм хребта, з якими звертаються до наших лікарень звичайні громадяни», – уточнив Олександр Сич.

За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив розглянути питання щодо врахування видатків для завершення відповідних робіт у проекті Держбюджету України на 2015 рік, а також проаналізувати результати перевірок освоєння коштів уповноваженими структурами. «Якщо Держфінінспекція виявляє завищення кредиторської заборгованості на суму в 13,5 млн. гривень за нібито виконані роботи, нам треба забезпечити недопущення зловживань у майбутньому. Інакше жодних коштів не вистачить», – застеріг урядовець.

Віце-прем’єр-міністр відзначив, що в умовах жорсткої економії державних коштів в інтересах оборони країни чималої актуальності набуває пошук альтернативних механізмів фінансування гуманітарних проектів національного рівня. «Національній академії медичних наук спільно з Міністерством охорони здоров’я і Мінфіном треба ширше практикувати пілотні проекти із залучення інвестицій для реалізації критично важливих для громади проектів, зокрема шляхом реалізації моделі державно-приватного партнерства. Звісно, під пильним контролем експертної громадськості», – підсумував Олександр Сич.
 
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра