Коли відновлення кровотоку кінцівки неможливе

499

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок – підступне та небезпечне захворювання. Повільно розвиваючись, призводить до погіршення кровотоку в нижніх кінцівках за рахунок оклюзії або «закупорки» просвіту магістральних судин.

Це зумовлює необхідність проведення реконструктивно-відновних втручань на артеріальних судинах: шунтування, протезування, профундопластики тощо.

Але в 40% випадків атеросклеротичне ураження є багаторівневим або вражає судини нижче колінного суглобу, що значно утруднює, а іноді взагалі унеможливлює виконання оперативних втручань.

В таких випадках зазвичай призначають консервативне, медикаметозне лікування або виконують різнопланові операції з «непрямої реваскуляризації», зокрема поперекові симпатектомії. Але ці методи мають або короткотерміновий ефект, або побічні дії (особливо це стосується симпатектомій), що в подальшому призводить до інвалідизації пацієнта, включно з ампутацією кінцівки. 

Вихід з таких надскладних клінічних ситуацій – проведення непрямої клітинної реваскуляризації. Цей метод активно впроваджується в клінічну практику фахівцями відділу мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургії ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» .

Метод ґрунтується на унікальних властивостях стовбурових клітин, їх здатності до утворення нової «неокапілярної, колатеральної судинної мережі», завдяки якій і відбувається кровопостачання кінцівки.

Зазвичай, при виконанні даної методики використовуються власні стовбурові клітини, що містяться в кістковому мозку або жировій тканини, а також біологічні активні компоненти та тромбоцити, які містяться в крові пацієнта.

Якщо у Вас чи Ваших близьких встановлено діагноз облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, проведено безліч обстежень та курсів лікування, але відмовляють в оперативному втручанні – звертайтеся за допомогою до Інституту.

Отримайте шанс на порятунок кінцівки!

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»