14 листопада – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДІАБЕТОМ

351

У 1991 році, за ініціативи Міжнародної федерації діабету (IDE) та ВООЗ, у зв’язку зі значною загрозою цукрового діабету для здоров’я людства,  було започатковано Всесвітній день боротьби з діабетом. Дата 14 листопада була обрана на честь дня народження канадського вченого Фредеріка Бантінга, який разом із Чарльзом Бестом у 1922 році відкрив інсулін.
Всесвітній день боротьби з діабетом – це найпоширеніша у світі інформаційна кампанія, яка дає можливість підвищити обізнаність  про діабет як про критичну  глобальну проблему охорони здоров’я, підкреслює необхідність колективних та особистих дій для покращення управління цим захворюванням.
Щороку інформаційна кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом присвячена якійсь спеціальній темі. Тема 2024 року – «Усунення бар’єрів, подолання прогалин» спрямована на підкріплення прихильності  до зниження ризику діабету та забезпечення справедливого вільного доступу діабетичних хворих до якісної медичної допомоги.
Шановні пацієнти!
У зв’язку з цією датою ми хочемо ще раз повідомити вам, що висококваліфіковану допомогу з приводу цукрового діабету та його ускладнень ви завжди можете отримати в Ендокринологічній клініці ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України»  (м. Харків, вул. Михайла Гуревича, 16).
Наша клініка має 95-річну історію та власну наукову школу з клінічної діабетології. Спеціалізована стаціонарна допомога в клініці ДУ ІПЕП надається згідно з клінічними міжнародними рекомендаціями та заснована на засадах доказової медицини.
У нас ви можете пройти комплексне обстеження та лікування таких порушень вуглеводного обміну, як цукровий діабет 1 типу (у тому числі діабет LADA та MODY), цукровий діабет 2 типу, предіабет (порушення толерантності до глюкози), метаболічний синдром та ожиріння.
Для хворих з лабільним перебігом ЦД у нашій клініці зараз доступний добовий моніторинг рівня глюкози в крові.
За наявності ускладнень діабету (діабетична полінейропатія, діабетична стопа або її формування, ліподистрофія у місцях введення інсуліну, ліпоїдний некробіоз та ін.) ви можете отримати необхідні процедури у фізіотерапевтичному відділенні клініки.

Джерело інформації: ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України»

https://ipep.com.ua/vazhlivi-novini