17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

958

Щорічно за ініціативи Всесвітньої Ліги Гіпертонії (World Hypertension League) та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я починаючи з 2006 року в усьому світі 17 травня проводиться Всесвітній день боротьби з гіпертонією. У 2021 році цей день проходить під гаслом “Точно вимірюй свій кров’яний тиск, контролюй його, живи довше”.

Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертензія – самий грізний фактор розвитку інсульту та інфаркту міокарда. Більше ніж 1,5 мільярди людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики близько 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску.

За оцінками ВООЗ, 17,5 млн. осіб щороку помирають від інфаркту міокарда та інсульту. Однак вчені довели, що 80%  таких смертей можна уникнути.

Щоб уберегти українців від катастрофічних наслідків цієї хвороби фахівці інститутів НАМН України розробили низку інформаційних матеріалів та заходів, які триватимуть з травня по листопад 2021 року.

З метою підвищення рівня обізнаності українців Національна академія медичних наук України спільно з ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України”, ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», ДУ «Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т.Малої НАМН України» та Центром громадського здоров’я м. Київ розробили рекомендації з профілактики гіпертонії та розвитку інсульту.